Poradnik o pędzlach do makijażu

pędzle do makijażu
Warto wiedzieć, jakim rodzajem pędzla posłużyć się nakładając podkład w płynie, a jakim używając bronzera, czy cienia do powiek. Oto najbardziej podstawowe akcesoria do nakładania makijażu wraz z ich zastosowaniem | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W sklepach drogeryjnych nie brakuje specjalnych akcesoriów, które ułatwiają wykonywanie profesjonalnego makijażu. Jednak mnogość pędzli do makijażu może przyprawić nas o zawrót głowy. Warto wiedzieć, jakim rodzajem pędzla posłużyć się nakładając podkład w płynie, a jakim używając bronzera, czy cienia do powiek. Oto najbardziej podstawowe akcesoria do nakładania makijażu wraz z ich zastosowaniem.

Pędzle do twarzy

Znaczna część pędzli dostępnych na rynku przeznaczona jest do malowania twarzy. Do najbardziej niezbędnych należą pędzle do podkładu. Wśród nich wymienić można model zaokrąglony, skośny oraz płasko ścięty-okrągły.

zaokrąglony pędzel do nakładania podkładu – osoby, które nakładają płynny podkład kryjący, będą nim zachwycone. Sprawia on, że wybrany fluid idealnie stapia się ze skórą. Pędzle do makijażu z  zaokrąglonymi włoskami docierają do wszystkich miejsc, pokrywają także linię włosów oraz brody. Może on być również stosowany do nakładania korektora pod oczy.

skośny pędzel do nakładania podkładu – ten model jest nieco większy i idealnie dociera do okolic oczu oraz nosa. Znów świetnie wtapia podkład w skórę, dzięki czemu wygląda ona bardzo naturalnie.

płasko ścięty-okrągły pędzel do nakładania podkładu – podobnie jak inne pędzle do makijażu, ten również pomaga dokładnie rozprowadzić płynny fluid po twarzy. Jest on również dobry do blendowania oraz zacierania granic między korektorem oraz podkładem.

Kolejną grupą są pędzle do nakładania pudrów oraz róży. Te nie są już tak zbite, są też większe, a włoski są wyraźnie dłuższe. Wśród nich znajduje się pędzel wachlarz, pędzel do pudru, różu oraz do blendowania produktów sypkich.

pędzel wachlarz – ten swoim wyglądem przypominać może nieco małą miotełkę. Nadaje się przede wszystkim do nakładania rozświetlacza, ale także różu oraz bronzera. Jest on również idealny do wszelkich poprawek. Osypujący się cień do powiek może być łatwo usunięty tym pędzlem.

pędzel do pudru – do nakładania sypkiego pudru oraz pudru w kamieniu najlepszy będzie duży, miękki pędzel, który odpowiednio rozprowadzi pigment po całej twarzy. Taki pędzel do makijażu pomoże nadać cerze promiennego oraz świeżego wyglądu i  ostatecznego wykończenia.

pędzel do różu – najbardziej odpowiedni wydaje się być miękki, okrągły lub delikatnie ścięty, ale nadal zaokrąglony. Pomoże on rozprowadzić pigment na policzkach i wtopi go w nałożony wcześniej podkład.

pędzle do blendowania – ten pędzel jest również miękki, ale bardziej zbity. Powinien być również zaokrąglony, dzięki temu jest w stanie dopasować się do twarzy oraz idealnie blenduje nałożone produkty sypkie.

Pędzle do makijażu oczu

Wśród wielu pędzli do malowania oczu wymienić należy grupę do nakładania cieni, malowania kresek oraz blendowania wszystkich cieni.

pędzle do nakładania cieni – są to małe, zaokrąglone pędzelki, które idealnie nakładają pigment na powiekę oka.

pędzle do malowania kresek – te mogą być skośne i płaskie lub przypominające kształtem spiczasty stożek. Są one bardzo precyzyjne, dlatego łatwo nimi namalować idealną kreskę na powiece.

pędzle do blendowania – mogą to być zaokrąglone gąbeczki lub nieco większe puchate pędzelki, które dokładnie rozblendują nałożone cienie oraz zatrą wyraźne granice.


Materiał partnera zewnętrzego