Zestaw do paznokci – domowy manicure nigdy nie był tak prosty

zestaw do paznokci
Aby stać się wziętą manicurzystką wśród kobiet należących do Twojej rodziny, potrzebujesz dwóch rzeczy. Pierwsza z nich to podstawowa wiedza o tym, jak wykonać manicure hybrydowy, a druga to dobrze dobrany zestaw do paznokci | fot.: materiał partnera

Manicure hybrydowy zdecydowanie zmienił świat. Kobiety błyskawicznie zakochały się w kolorowych lakierach hybrydowych, które utrzymują się na paznokciach bardzo długo i to w nienagannej formie. Regularne korzystanie z usług salonów manicure to spory wydatek. Na szczęście dziś pojawiły się na rynku specjalne zestawy do paznokci i każda wielbicielka hybrydowych lakierów może stać się stylistką paznokci we własnym domu. Sprawdź, jakie to proste.

Aby stać się wziętą manicurzystką wśród kobiet należących do Twojej rodziny, potrzebujesz dwóch rzeczy. Pierwsza z nich to podstawowa wiedza o tym, jak wykonać manicure hybrydowy, a druga to dobrze dobrany zestaw do paznokci, zawierający wszystko to, co jest potrzebne do wykonania stylizacji. Na początek przygotuj w domu odpowiednie miejsce, gdzie będziesz mogła wygodnie wykonywać manicure. Niezbędny będzie nie za wysoki stół lub biurko, wygodne krzesło oraz biurkowa lampa, która zdecydowanie ułatwia precyzyjne przygotowywanie paznokci, a potem nakładanie lakieru. Teraz usiądź wygodnie w fotelu i dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć na temat wykonywania hybrydowego manicure i zestawów do tego służących.

Zestaw do paznokci hybrydowych – co powinien zawierać?

Przygodę z hybrydowymi stylizacjami warto rozpocząć od gotowego kompletu produktów niezbędnych do wykonania manicure. Dobry zestaw do paznokci będzie zawierać sporo elementów i musisz wiedzieć, co w nim powinno się znaleźć.

Przede wszystkim w zestawie muszą znaleźć się takie składniki jak: baza pod lakiery hybrydowe i top, który wykańcza całą stylizację. Niezbędny jest oczywiście podstawowy lakier hybrydowy i opcjonalnie lakiery, które mogą służyć do wykonania zdobień. Zestaw do paznokci musi też zawierać płyn do odtłuszczania paznokci lub aceton oraz płyn do przemywania lakierów hybrydowych. Komplet powinien zawierać także lampę do utwardzania lakieru, a pilniczki i polerki będą miłym dodatkiem. Posiadając taki zestaw do paznokci, możesz przystąpić do pracy.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Pierwszym krokiem jest właściwe przygotowanie płytki paznokcia. W tym celu zanurz paznokcie w miseczce z ciepłą wodą na 5-10 minut. Dzięki temu skórki wokół paznokci staną się miękkie i będziesz mogła je łatwo odsunąć. Najlepiej zrobić to drewnianym patyczkiem. Możesz też skórki usunąć cążkami, ale im częściej będziesz to robić, tym szybciej skórki będą odrastać. Jeżeli systematycznie będziesz tylko odsuwać je, w krótkim czasie w ogóle o nich zapomnisz.

Następnym krokiem jest zmatowienie płytki paznokcia zwykłym bloczkiem polerskim, a następnie musisz przemyć paznokcie płynem odtłuszczającym. Na tak przygotowane paznokcie nałóż cienką warstwę bazy i utwardź ją w lampie, co najczęściej trwa od 30 do 60 sekund. Potem pora na dwie cienkie warstwy lakieru hybrydowego i jedną warstwę topu. Każda z tych warstw musi być osobno utwardzona w lampie. Na koniec paznokcie wystarczy przemyć płynem do lakierów hybrydowych, a potem można się już tylko cieszyć piękną stylizacją.

Materiał partnera

Tags from the story
,