Zwierzęcy motyw na Twoje paznokcie – wiosna 2020

paznokcie z motywem panterki
Panterkowe paznokcie wcale nie muszą być wulgarne | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Trendy związane z motywem zwierzęcym całkowicie zdominowały świat. Inspiracje skóry węża czy krokodyla znalazły się na wielu dodatkach, takich jak torebki, botki czy paski. Nie inaczej zadziało się z nowościami na paznokciach. Crocodile nails to obecnie jeden z najbardziej gorących trendów, który przekonał do siebie zdecydowane i lubiące eksperymenty kobiety. I mimo że ten utrzymuje się w modzie już od kilku dobrych sezonów, to właśnie w roku 2020 stanie się on jednym z najchętniej wybieranych motywów na paznokciach.

Crocodile nails – paznokcie wiosna 2020

Czym są crocodile nails? To kultowy motyw zwierzęcy na paznokcie. Wiosna 2020 obfituje w imitacje skór zwierząt, także krokodyla. Jest to zdecydowanie propozycja na nieco bardziej odważny manicure. Delikatniejsze wzory, z pewnością przypadną do gustu minimalistkom, które szukają świeżych pomysłów na wykończenie swoich paznokci. Wzór skóry krokodyla najlepiej będzie się prezentował na ciemniejszych kolorach, typu: butelkowa zieleń, granat, głęboki brąz czy czerń. Crocodile nails to rodzaj oryginalnej stylizacji paznokci. Dzięki niej Twoje dłonie nie zostaną niezauważone. Tego typu kompozycja może stać się doskonałym uwydatnieniem codziennej stylizacji, w której dominuje klasyczna koszula i jeansy. Drapieżny manicure z pewnością doda Ci charyzmy i pewności siebie.

Snake nails – paznokcie wiosna 2020

Kolejnym równie często wybieranym, jest motyw zwierzęcy – snake nails. Są to kompozycje przedstawiające imitację skóry węża. Ten oryginalny sposób przyozdabiania paznokci, lepiej prezentuje się na nieco dłuższych płytkach, gdyż jest on bardziej zauważalny. Na krótkiej długości może być on niewidoczny. Kluczem do uzyskania prawdziwie wyglądającej skóry węża jest punktowe nakładanie lakieru. Jest to możliwe przy użyciu specjalnej sondy do paznokci. Charakteru stylizacji odwołującej się do zwierzęcych motywów doda spiłowanie paznokci w szpic. Jeżeli nie jesteś fanką tak oryginalnego wzoru i szukasz nieco łagodniejszej jego wersji, zdecyduj się na stworzenie imitacji skóry węża jedynie na jednym palcu. Zarówno w stylizacji, jak i w manicure warto zachować umiar, gdyż w przeciwnym razie całość może wyglądać nieco tandetnie.

Motyw panterki – paznokcie wiosna 2020

Panterki znów wróciły do łask i widoczne są nie tylko na ubraniach czy dodatkach do stylizacji, lecz także w manicure. Panterkowe paznokcie wcale nie muszą być wulgarne. Przełamaniem tego motywu może być wykorzystanie dziewczęcych i letnich kolorów takich jak róż czy pomarańcz. Motyw zwierzęcy jest niezwykle oryginalny. Dlatego też, jeżeli szukasz nieco spokojniejszych stylizacji, zdecyduj się na pomalowanie tylko jednego paznokcia np. w cętkowany wzór. To bez wątpienia wystarczy, byś prezentowała się modnie i stylowo. Motywy zwierzęce warto łączyć, np. poprzez dopasowanie manicure do torebki, czy ulubionego paska. Pamiętaj jednak, aby w całym tym panterkowym szaleństwie zachować nieco umiaru. Który motyw zwierzęcy wykorzystasz tej wiosny?


Materiał partnera zewnętrznego