Cera naczynkowa – czy ten problem będzie dotyczył także ciebie?

Kobieta z cerą naczynkową
Nierzadko problem nawarstwia się w wyniku działania szkodliwych czynników atmosferycznych. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Może zmagasz się z tym problemem od wielu lat, a może dopiero od niedawna zauważyłaś pierwsze symptomy tej przypadłości. Sprawdź, co warto wiedzieć o cerze naczynkowej, co sprawia, że problem ten się nawarstwia.

Cera naczynkowa – czyli co?

Jest to przede wszystkim skóra bardzo delikatna. Na której widoczne są nieestetyczne, charakterystyczne różowe tzw. „pajączki”. Naczynia krwionośne są tak płytko ułożone, że widać je przez skórę. Za stan ten odpowiadają geny danej osoby. Nierzadko jednak problem nawarstwia się w wyniku działania szkodliwych czynników atmosferycznych. Co szkodzi cerze naczynkowej?

Na co uważać, kiedy masz problem z naczynkami?

Do największych winowajców należą czynniki atmosferyczne. Przede wszystkim chodzi tutaj o działanie promieni słonecznych. I to o każdej porze roku. Zarówno podczas zimy, jak i lata. Niekorzystny wpływ na skórę ma ponadto wiatr i mróz oraz jej ekspozycja na różnice temperatur.

Osoby mające ten problem nie powinny także opalać się na solarium. A oprócz tego nie mogą wybierać się do saun. Muszą one natomiast sięgać po dedykowane im kosmetyki. Co na cerę naczynkową?

Jakich kosmetyków należy używać?

Przede wszystkim największe znaczenie ma to, aby skóra była chroniona przed słońcem odpowiednimi filtrami UV. Polecane są także kremy do cery naczynkowej zawierające substancje, które uzupełniają lipidy naskórkowe i jednocześnie nawilżają skórę. Nie zalecane są tutaj wszelakie składniki alergizujące, substancje zapachowe, jak i barwniki. Na plus oceniane są natomiast te produkty, które w swoim składzie zawierają żurawinę, diosminę. A to dlatego, ponieważ wzmacniają oraz uszczelniają naczynka. Krem na naczynka i inne kosmetyki muszą nawilżać delikatną skórę, nie mogą sprawiać, że jest ona ściągnięta.

Cera naczynkowa a nieodpowiednia dieta

Jak wskazują specjaliści, na problemy z cerą naczynkową negatywny wpływ ma oprócz tego stosowanie niewłaściwej diety. Problem ten zostanie w pewnym stopniu zniwelowany, po odstawieniu alkoholu, kawy, ostrych przypraw. Negatywnym czynnikiem mającym wpływ na rozszerzone naczynka jest oprócz tego stres.

Więcej na temat pielęgnacji skory naczynkowej znajdziesz na stronie Lirene.pl


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,