Czym charakteryzuje się dobry stomatolog?

Lekarz stomatolog
Każdy stomatolog powinien także umieć w prosty i jasny sposób wytłumaczyć jakie kroki zostaną podjęte w ramach leczenia | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Udanie się na wizytę do stomatologa prędzej czy później stanie się koniecznością. Czy to z powodu bólu w jamie ustnej, czy to po prostu na zwykłą kontrolę uzębienia — nie unikniemy tego spotkania. Zapewne wtedy napotkacie problem, jakim jest… wybór konkretnego gabinetu. W miejscu waszego zamieszkania na pewno znajdziecie przynajmniej dwucyfrową liczbę takich miejsc, jednak jak wybrać to najlepsze? Czym powinien charakteryzować się wysokiej klasy stomatolog? Sprawdźmy to!

Czego szukać w kompetencjach?

Pierwszą rzeczą, na którą zwrócimy uwagę, będzie doświadczenie i kompetencje specjalisty. Zdobycie dyplomu potwierdzającego możliwość wykonywania zawodu to nie wszystko. Aby być na bieżąco ze stomatologią, dobry stomatolog powinien cały czas się dokształcać — uczestnictwo w kursach, sympozjach, seminariach czy szkoleniach to wręcz obowiązek! Wyszukujcie wszystkich dyplomów potwierdzających kwalifikacje stomatologa! Poza tym ważne jest także stosowanie najnowszych technologii. Jeżeli specjalista korzysta z najnowszych urządzeń czy ten innowacyjnych metod leczenia, to możecie mieć pewność, że macie do czynienia z wysokiej klasy dentystą!

Czy wiedza to wszystko?

No właśnie, czy same kompetencje to jedyna rzecz, na którą powinniśmy zwrócić uwagę? Otóż nie! Stomatologia jest dziś w takim punkcie rozwoju, w którym ważne są cechy osobiste dentysty! Pierwszą z nich jest empatia. Stomatolog musi postawić się na miejscu pacjentów — niektórzy z nich są przestraszeni i nie do końca wiedzą czego oczekiwać po przekroczeniu progu gabinetu. Dlatego właśnie specjalista musi być wyrozumiały i poprzez swoje działania stworzyć komfortowe warunki leczenia. Świetnym przykładem empatycznego gabinetu stomatologicznego może być http://dentystaszczecin.eu/! Każdy stomatolog powinien także umieć w prosty i jasny sposób wytłumaczyć jakie kroki zostaną podjęte w ramach leczenia. Pacjenci często nie znają się na zabiegach, stąd też to w gestii lekarza należy poinformowanie i rozwianie wszystkich wątpliwości. Nie bójcie się zapytac, jak wygląda leczenie kanałowe czy wyrywanie ósemki — nie ma się czego obawiać!

Sami więc widzicie, że w obecnych czasach wybór stomatologa nie powinien opierać się wyłącznie o kwalifikacje zdobyte przez lata pracy, ale też o kompetencje miękkie. Zapytajcie znajomych o stomatologów, do których chodzą — o to, jak opiekują się pacjentami lub też czy ich leczenie przynosi pożądane rezultaty. Mamy nadzieję, że znajdziecie kogoś, kto spełni wasze potrzeby związane ze zdrowiem jamy ustnej!


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,