Jak dobrać idealną szczoteczkę soniczną dla Twoich zębów?

smilesonic
Szczoteczka soniczna jest urządzeniem wyposażonym w silniczek elektryczny, dlatego też w wielu sklepach internetowych znajdziemy ją w zakładce „szczoteczki elektryczne” | fot.: materiał partnera

Choć szczoteczka soniczna została wynaleziona już pod koniec ubiegłego wieku, to jej największa popularność przypadła dopiero na okres ostatnich kilku lat. Poświęć kilka minut na lekturę poniższego artykułu, aby dowiedzieć się, jak dobrać idealną szczoteczkę soniczną dla Twoich zębów.

Szczoteczka soniczna jest urządzeniem wyposażonym w silniczek elektryczny, dlatego też
w wielu sklepach internetowych znajdziemy ją w zakładce „szczoteczki elektryczne”. Wyróżnia się technologią fal dźwiękowych, podłużnym kształtem główki czyszczącej oraz ruchami wymiatającymi. Podczas jej pracy dochodzi do zjawiska łączenia się cząsteczek wody, śliny i pasty do zębów. W konsekwencji powstają mikropęcherzyki, które następnie rozchodzą się po całej jamie ustnej, trafiając nawet do trudno dostępnych miejsc i skutecznie oczyszczając je z płytki nazębnej, osadów i resztek pokarmowych.

Szczoteczka soniczna – jak to działa?

Warto dodać, iż drgania generowane przez główkę czyszczącą szczoteczki sonicznej docierają na odległość kilku milimetrów od zakończenia włókien, dzięki czemu nie ścierają nieczystości mechanicznie, a więc tym samym nie uszkadzają szkliwa ani dziąseł. Najwyższa prędkość pracy w szczoteczkach sonicznych to 96 000 ruchów na minutę. Tego typu urządzenia wyposażone są najczęściej w kilka trybów o różnym przeznaczeniu, końcówki wymienne czy funkcje zapewniające komfort użytkowania.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szczoteczki sonicznej?

Aby dobrać idealną szczoteczkę soniczną do swoich zębów, przy jej zakupie należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Pierwszym z nich są tryby pracy. Jeśli posiadasz nadwrażliwe zęby lub dziąsła, szukaj urządzenia z delikatnym trybem pracy, w którym główka szczoteczki wykonuje około 60 000 ruchów na minutę. A może potrzebujesz intensywnego wybielania zębów? Wówczas rozglądaj się za szczoteczką soniczną z trybem wybielającym (prędkość pracy na poziomie 96 000 ruchów na minutę).

Istotne są również funkcje, które zwiększają komfort użytkowania szczoteczki sonicznej. Są to m.in. timery, które odmierzają dwie minuty niezbędne do dokładnego wyczyszczenia zębów, a co pół minuty sygnalizują konieczność zmiany szczotkowanej strefy uzębienia. Inne przydatne funkcje to czujnik siły nacisku, wskaźnik zużycia włosia czy możliwość połączenia szczoteczki z aplikacją w smartfonie.

Przy zakupie szczoteczki sonicznej warto zwrócić uwagę również na zawartość zestawu,
w którym obecne jest dane urządzenie. Dość często możemy znaleźć w nim przydatne gadżety, takie jak etui podróżne czy uchwyt na ścianę, a także końcówki wymienne o różnym przeznaczeniu, np. standardową, wybielającą, ortodontyczną, delikatną itd.

Warto pamiętać też o innych cechach pożądanych w idealnej szczoteczki sonicznej, np.
o wydajnym akumulatorze, atrakcyjnym i nowoczesnym designie, łatwej obsłudze, a na końcu również o cenie, która dla niektórych osób staje się kwestią kluczową.

Jaką szczoteczkę soniczną do zębów wybrać?

Chcielibyśmy pomóc Ci w wyborze odpowiedniej szczoteczki, dlatego też zachęcamy do odwiedzenia zestawiania najlepszych urządzeń – soniczna szczoteczka do zębów ranking. Znajdziesz w nim najwyższej jakości urządzenia do higieny jamy ustnej. Na pierwszym miejscu w rankingu obecna jest szczoteczka soniczna Smilesonic EX, która posiada aż pięć trybów pracy oraz cztery końcówki wymienne dostępne w zestawie. Oprócz tego wyróżnia ją wytrzymały akumulator, który pozwala nawet na dwa miesiące pracy bez konieczności ładowania. Na drugim miejscu zestawienia znajduje się szczoteczka Smilesonic UP, która posiada trzy tryby pracy i trzy zakresy ruchów główki czyszczącej, co łącznie daje aż dziewięć kombinacji mycia zębów! Jakby tego było mało, do zestawu z nią producent dorzuca aż sześć końcówek wymiennych!  Na pozostałych miejscach znajdują się następujące modele: Oclean X Pro Digital, SEYSSO Planet NeptunX, Philips Sonicare Series 3100 HX3673 czy kolejna szczoteczka soniczna od Smilesonic, a mianowicie Smilesonic GO. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą dokonasz właściwego wyboru!

Artykuł sponsorowany