Na ktore mięśnie dziala „wioślarz”? Ergometr wioślarski: korzyści dla sylwetki i plan treningowy na wioślarzu?

Ergometr wioślarski
Ergometr wioślarski potrafi zaangażować do pracy aż 95% wszystkich mięśni | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ergometr wioślarski przy zachowaniu odpowiedniej techniki ćwiczeń potrafi zaangażować do pracy aż 95% wszystkich mięśni – nóg, pośladków, pleców i rąk.

Jest jednym z niewielu urządzeń, przy których ryzyko kontuzji jest bardzo niskie. Wystarczy porządnie zapoznać się z zasadami korzystania z maszyny i ćwiczyć rozważnie, by błyskawicznie zauważyć efekty naszej pracy.

Piękne ciało bez kontuzji

Wioślarz w szybkim czasie pomaga w uzyskaniu smukłej i jędrnej sylwetki, a przy tym nie obciąża stawów. Jest to sprzęt ogólnorozwojowy, idealny do efektywnego spalania tkanki tłuszczowej. Innym sposobem na skuteczne odchudzanie jest również jazda na rowerze stacjonarnym: Rowerek Stacjonarny – Sposób na poprawę kondycji i przyspieszenie odchudzania.

Pamiętaj, by niezależnie od tego na jakim etapie kondycyjnym jesteś, zaczynać każdy trening od rozgrzewki i rozciągania. Po skończeniu ćwiczeń również poświęć chwilę na porządne rozciąganie. To istotny element, który pozwoli ciału szybciej się regenerować i uniknąć kontuzji.

Jak zacząć przygodę z „wioślarzem”?

Instrukcja nie gryzie. Naprawdę warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z zasadami korzystania z wioślarza. Poprawna technika zagwarantuje bezpieczeństwo i brak urazów.

Zacznij od trzech treningów w tygodniu, pamiętając by dostosować intensywność oraz obciążenie do własnych możliwości. Jako nowicjusz powinieneś zacząć łagodnie. Nie zawsze szybciej, mocniej i więcej znaczy lepiej. Bardzo gwałtowny trening powoduje, że szybko tracimy siłę, organizm pracuje w trybie beztlenowym i spala wyłącznie węglowodany zmagazynowane w mięśniach i wątrobie. Optymalny trening spalający tkankę tłuszczową powinien trwać od 40 do 60 minut w tempie umiarkowanym, tak by praca serca nie przekraczała 70% swojej maksymalnej pracy. Warto na samym początku zasięgnąć rady profesjonalisty, który udzieli wskazówek dotyczących pomiaru tętna i pracy na sprzęcie.

Musisz prawidłowo się odżywiać

Drakońskie diety na początku sprawią, że waga drastycznie spadnie, ale to efekt krótkoterminowy. Organizm szybko zacznie bronić się poprzez spowolnienie metabolizmu. W efekcie po powrocie do normalnej diety, organizm nie będzie nadążał z trawieniem pożywienia i zacznie je kumulować w postaci tłuszczu. Jedz mądrze i regularnie pełnowartościowe posiłki. Aby schudnąć podziel następująco swój przydział kaloryczny: śniadanie 25% kcal, obiad 50% kcal, kolacja 25% kcal. Pamiętaj by się nawadniać – nie tylko pomiędzy treningami, ale również w trakcie.

Nie musisz chodzić na siłownię aby ćwiczyć, rób to w domu

Aby korzystać z ergometru wioślarskiego nie musisz dostosowywać planów do godzin otwarcia siłowni, płacić za karnety i obawiać się, że ktoś Ci zajmie sprzęt. Możesz mieć wioślarza na wyłączność, którego ceny zaczynają się już od niecałych 300zł! Ćwicz w dogodnych dla siebie porach, oglądając ulubione filmy w domowym zaciszu. Wybierz sprzęt idealny dla siebie tutaj: https://prosportowy.pl/34-wioslarze.


Materiał partnera zewnętrznego