Jak radzić sobie z impotencją?

para w łóżku
Aby zadbać o swoją pewność siebie i długofalową poprawę dobrostanu psychicznego, czyli czynników mających duży wpływ na potencję, nie należy rezygnować ze współżycia | fot.: materiał partnera

Impotencja powoli staje się swego rodzaju chorobą cywilizacyjną wpływającą negatywnie na życie milionów mężczyzn oraz ich partnerek. Szacuje się, że problem ten mógł dotknąć niemal połowy polskich mężczyzn. W tym artykule pochylimy się nad tą kwestią i zastanowimy się, jak można sobie z tym poradzić.

Czym właściwie jest impotencja?

Impotencja, nazywana inaczej zaburzeniami erekcji, to poważna dysfunkcja, którą cechuje niezdolność do osiągnięcia erekcji lub problem utrzymania jej na tyle długo, żeby móc odbyć stosunek seksualny. Choć stała impotencja jest zjawiskiem niezwykle rzadkim, to wielu mężczyzn boryka się z nim na jakimś etapie życia lub w konkretnej sytuacji. Przyczyny tego zaburzenia mogą być naprawdę różne – czasem będą one wymagały diagnostyki lekarskiej, a innym razem wystarczy wsparcie partnerki.

Najczęstsze przyczyny impotencji

U młodych mężczyzn problemy z erekcją mają często swoje podłoże w stresie, który jest spowodowany nadmiarem pracy lub presją związaną z chęcią jak najlepszego zaspokojenia partnerki. Z wiekiem przyczyny się zmieniają – najczęściej jest to andropauza i obniżenie poziomu testosteronu. Mimo wszystko, jeśli jesteś w średnim wieku i doświadczyłeś zaburzeń erekcji, warto rozważyć badania lekarskie – zaburzenia potencji często występują w duecie z nadciśnieniem lub cukrzycą. Rzadkim, ale również niezwykle istotnym problemem jest impotencja z powodu traumy seksualnej lub rozczarowania miłosnego.

Jak można poradzić sobie z impotencją?

Problemy ze wzwodem mają naprawdę duży wpływ na codzienne życie – mogą wprowadzić mężczyznę w głębokie kompleksy, a także utrudnić budowanie zdrowych relacji z kobietami. Dlatego tak ważne jest podjęcie leczenia. Jeśli przyczyny impotencji są związane ze stanem zdrowia, zdecydowanie się na odpowiednią terapię może rozwiązać problem. Niewątpliwie trudniej jest w przypadku, gdy zaburzenia potencji wiążą się z problemami natury psychicznej lub andropauzą. Nie znaczy to jednak, że jest to sytuacja bez wyjścia.

Aby zadbać o swoją pewność siebie i długofalową poprawę dobrostanu psychicznego, czyli czynników mających duży wpływ na potencję, nie należy rezygnować ze współżycia. Oczywiście, to dość trudne, gdy brak wzwodu, ale nie jest to niemożliwe – z pomocą przychodzą Ci środki na potencję, jak chociażby kamagra. To bezpieczny i przebadany środek, dzięki któremu w krótkim czasie otrzymasz zadowalający efekt. Kamagra cieszy się dużym zaufaniem ze strony mężczyzn i jest stosunkowo niedroga.

Choć korzystanie z dobrodziejstw medycyny jest niezwykle ważnym elementem leczenia impotencji, nie należy zapominać o kwestii psychiki. Może zdarzyć się tak, że konieczna będzie wizyta u seksuologa. Ważną rolę w zmaganiu się z tą nieprzyjemną dolegliwością odgrywa partnerka, której zadaniem jest niewywieranie presji, wyrozumiałość, a także chęć rozmowy o problemie bez zrzucania winy na partnera. Również przejęcie przez kobietę inicjatywy w łóżku oraz wprowadzenie elementów urozmaicających grę wstępną może pozytywnie wpłynąć na redukcję problemów związanych z erekcją.

Materiał partnera

Tags from the story
, ,