Jakimi metodami można poprawić wygląd uzębienia u ortodonty?

Najnowsze rozwiązania stomatologiczne i profesjonalne urządzenia umożliwiają terapię pozbawioną bólu lub ograniczającą go do minimum | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Ząbki białe i równiutkie niczym sznur pereł są najpiękniejszą ozdobą kobiety. Wspaniały uśmiech nie jest dziś okupiony olbrzymim wysiłkiem ani tym bardziej bólem. Nowoczesne techniki stomatologiczne sprawiają, że strach przed dentystą nie jest do niczego potrzebny i nijak ma się do realiów gabinetów ortodontycznych. Warto też pamiętać, że troska o piękny i zdrowy uśmiech jest inwestycją na lata.

Za pomocą jakich metod można poprawić wygląd swojego uzębienia?

Współczesne metody ortodontyczne dają wspaniałe rezultaty i potrafią diametralnie odmienić nasz wygląd. W parze z estetycznym uśmiechem idzie szereg korzyści w postaci większej pewności siebie, otwartości wobec innych osób i mniejszego skrępowania w sytuacjach towarzyskich. Piękne białe zęby można uzyskać za pomocą fachowej pomocy ortodontycznej.

Poniżej prezentujemy kilka metod, dzięki którym marzenie o pięknym uśmiechu może się spełnić:

  • aparaty lingwalne – to nic innego jak aparaty ortodontyczne z przezroczystymi zamkami, który zapewniają wysoki poziom estetyki i prostują nasze zęby bez niepotrzebnego dyskomfortu. Teraz mając aparat, bez problemu możemy uśmiechać się do zdjęć, gdyż element ten jest praktycznie niewidoczny dla otoczenia;
  • szyny Clear Aligner – jest to nic innego jak dyskretna nakładka na zęby, która korzystnie wpływa na ich ustawienie względem siebie, bez konieczności stosowania drutów i śrub; szyny są prawie niezauważalne i komfortowe;
  • system Insignia – dzięki wizualizacji 3D, poznajemy wygląd naszego uśmiechu jeszcze przed faktycznym podjęciem leczenia; proces ortodontyczny jest o 25% krótszy w porównaniu z czasem noszenia aparatów z tradycyjnymi zamkami. W rezultacie efekty systemu Insignia w postaci pięknego uśmiechu będą osiągnięte przy znacznie mniejszym dyskomforcie niż oferują to klasyczne rozwiązania ortodontyczne.

Bezbolesne poprawienie stanu uzębienia. Czy to w ogóle możliwe?

Najnowsze rozwiązania stomatologiczne i profesjonalne urządzenia umożliwiają terapię pozbawioną bólu lub ograniczającą go do minimum. Ortodonci i stomatolodzy coraz większą wagę przykładają również do leczenia bezekstrakcyjnego, czyli takiego, które pozwala na rezygnację z wyrywania zębów wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Do tego typu leczenia stosuje się nowoczesne aparaty typu Pendex, Haas czy Damon.

Poszukując sprawdzonego ortodonty, warto zwrócić uwagę na to, czy posługuje się on stosownymi certyfikatami, na przykład takimi jak gabinet Orto Magic http://www.orto-magic.eu/.


Materiał partnnera zewnętrznego