Kiedy warto sięgnąć po maść z marihuany? Poznaj jej działanie!

maść z marihuany
Maść z konopi indyjskich, znana również jako maść z marihuany, jest preparatem do stosowania miejscowego, który zawiera kannabinoidy ekstrahowane z tej właśnie rośliny | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Konopie indyjskie są źródłem bardzo wielu wartościowych substancji. Na ich bazie powstają zróżnicowane produkty, w tym maści. Kiedy warto je stosować? Wyjaśniamy, jakie mają one właściwości!

Maść z marihuany – kiedy może pomóc?

Maść z konopi indyjskich, znana również jako maść z marihuany, jest preparatem do stosowania miejscowego, który zawiera kannabinoidy ekstrahowane z tej właśnie rośliny.

W składzie tego typu maści znajduje się wiele cennych substancji aktywnych, między innymi kwasy tłuszczowe, minerały, witaminy czy CBD – kannabidiol. Ponadto maść z marihuany może być też uzupełniana o innego rodzaju substancje, które wpływają na jej właściwości.

Kiedy warto stosować maść z konopi?

Maść na bazie konopi może mieć wiele potencjalnych zastosowań terapeutycznych. Jej stosowanie polecane jest między innymi w poniższych przypadkach:

Ulga w bólu

Maść z marihuany – https://www.pracownia-konopi.pl/pl/c/Masci/35 może pomóc zmniejszyć ból i stany zapalne w organizmie, co czyni ją pomocną w leczeniu przewlekłego bólu oraz stanów zapalnych powodujących ból, na przykład zapalenia stawów czy bólów kręgosłupa.

Choroby skóry

Maść ta ma właściwości przeciwzapalne, łagodzące, odżywcze, nawilżające, a także przeciwutleniające, co może pomóc w leczeniu chorób skóry. Wykorzystuje się ją między innymi w przypadku dolegliwości takich jak AZS – atopowe zapalenie skóry, egzema, łuszczyca i trądzik.

Bolesność i sztywność mięśni

Maść z marihuaną może pomóc złagodzić bolesność i sztywność mięśni, co czyni ją dobrym wyborem dla sportowców lub osób regularnie uprawiających aktywność fizyczną, a także osób po urazach i w trakcie rekonwalescencji.

Bóle neuropatyczne – nerwobóle

Pod pojęciem bólów neuropatycznych znajdują się bóle wywołane przez uszkodzenia nerwów w układzie nerwowym. Maść z marihuany może pomóc złagodzić ból nerwów, na przykład spowodowany stanami takimi jak neuropatia, choroby nowotworowe.

Jak wybrać dobrą maść z marihuany?

Wybierając maść z marihuany, warto uwzględnić wtedy parę istotnych czynników. Na co zwrócić uwagę?

Siła działania maści może się różnić w zależności od ilości i rodzaju zawartych w niej kannabinoidów. W razie poważniejszych dolegliwości warto poszukać maści o większym stężeniu substancji aktywnych takich jak CBD.

Maści z marihuaną mogą zawierać inne składniki, takie jak oleje, masła roślinne, ekstrakty z roślin, olejki eteryczne, które mogą wzmacniać ich działanie terapeutyczne. Warto więc szukać takiego produktu, który wykorzystuje wysokiej jakości naturalne składniki.

Jakość marihuany użytej do wytworzenia maści jest również bardzo ważna, ponieważ może wpływać na moc i skuteczność produktu. Dobrym wyborem mogą być maści, które stosują organicznie uprawiane konopie.

Materiał partnera zewnętrznego