Nowości w pielęgnacji jamy ustnej na rok 2020

Produkty do higieny jamy ustnej
Produkty do higieny jamy ustnej na rok 2020 | fot.: materiał partnera

Rok 2020 z pewnością zapisze się w naszej pamięci na dłużej. Sytuacja związana z Covid-19, który opanował świat, wywołała wiele zmian w życiu każdego z nas. Obecnie jesteśmy na półmetku roku 2020 i już możemy odczuć skutki pandemii w naszym życiu codziennym.

Czy w kwestii higieny jamy ustnej zaszły jakieś zmiany? Z pewnością tak. W początkowym okresie wprowadzania obostrzeń większość gabinetów stomatologicznych została zamknięta. Zatem niezwykle ważne wizyty kontrolne oraz higienizacyjne zostały przełożone na późniejsze terminy. Przyjmowane były jedynie popularnie nazywane nagłe wypadki i to też nie w każdej placówce. Z upływem tygodni gabinety stomatologiczne zaczęły się otwierać i przyjmować Pacjentów jednak procedury obowiązujące w placówkach wpływały znacznie na koszty wizyty. Mając na uwadze znaczne podniesienie kosztów, wizyty kontrolne i higienizacyjne ponownie zaczęliśmy odkładać na „lepsze dni”.

Zmiany zaszły również w kwestii dostępności produktów do higieny jamy ustnej. Wiele osób zaopatrywało się w szczoteczki i pasty do zębów w pobliskich drogeriach lub aptekach, które w okresie lock downu zostały zamknięte. Z racji zaistniałej sytuacji część z Was musiała spróbować zakupów w sklepach internetowych, w których ruch był wyjątkowo wzmożony. Nie mniej jednak sklepy internetowe z profesjonalnymi artykułami do higieny jamy ustnej działały bez zmian i na bieżąco realizowały zamówienia.

Produkty do higieny jamy ustnej na rok 2020

Okres pandemii spowolnił gospodarkę światową i co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Największe, światowe firmy przekładały premiery swoich nowych produktów i oczekiwały na powrót do normalności. Na rynku profesjonalnych artykułów do higieny jamy ustnej nie było większej rewolucji ale z pewnością pojawiło się kilka ciekawych propozycji i trednów, które ucieszyły pacjentów.

Innowacyjna szczoteczka soniczne

Szczoteczka soniczna
Szczoteczka soniczna Panasonic EW-DP52 | fot.: materiał partnera

W rodzinie szczoteczek elektrycznych pojawiła się innowacyjna szczoteczka soniczna, która jako jedyna łączy dwa rodzaje ruchu włosia, wertykalny z horyzontalnym. Klasyczne szczoteczki soniczne wykonują ruch wymiatający włosia (wertykalny), który zapewnia efektywne szczotkowanie zębów i masaż dziąseł. Panasonic jako pierwszy producent szczoteczek sonicznych stworzył modele, których mechanizm generował ruch horyzontalny włosia czyli wzdłuż linii dziąseł. Badania, które przedstawiał producent wykazywały, że ruch horyzontalny włosia szczoteczek sonicznych zwiększa efektywność oczyszczania obszarów przydziąsłowych w tym anatomicznych kieszonek dziąsłowych. Panasonic również jako pierwszy stworzył szczoteczkę soniczną Panasonic EW-DP52, której mechanizm łączy dwa rodzaje drgań sonicznych dla zapewnienia najlepszej jakości szczotkowania zębów i pielęgnacji całej jamy ustnej.

Szczoteczka soniczna Smilesonic EX
Szczoteczka soniczna Smilesonic EX | fot.: materiał partnera

Na półmetku roku 2020 możemy również ogłosić, że bestsellerem sprzedaży w szczoteczek sonicznych jest szczoteczka Smilesonic EX, która podbiła serca Klientów. Szczoteczka soniczna Smilesonic EX to szczoteczka, której mechanizm generuje 48 000 tysięcy drgań sonicznych zapewniając doskonałą jakość oczyszczania zębów. Smilesonic EX charakteryzuje najlepszy stosunek jakości do ceny. Za kwotę 369 złotych Klient otrzymuje nowoczesną szczoteczkę soniczną z pięcioma trybami pracy, funkcją kontroli czasu szczotkowania, etui pozwalające na higieniczne przechowywanie szczoteczki a także zestaw czterech, specjalistycznych końcówek wymiennych. Szczoteczka soniczna Smilesonic EX dostępna jest w pięciu rewelacyjnych kolorach, które z pewnością wpasują się w wystrój wielu łazienek i gusta najbardziej wymagających użytkowników.

Ekologiczne produkty do higieny jamy ustnej

Zainteresowanie produktami ekologicznymi z roku na rok jest coraz większe. Jesteśmy coraz bardziej świadomi zagrożeń jakie wynikają z nadmiaru plastiku, który nas otacza. Coraz częściej Klienci sięgają po naturalne, ekologiczne i przyjazne dla środowiska produkty, w tym po artykuły do higieny jamy ustnej. Jeszcze rok temu na palcach jednej ręki można było policzyć ekologiczne produkty do mycia zębów i były to jedynie bambusowe szczoteczki do zębów. W roku 2020 ku radości pacjentów i oczywiście przyrody, mamy istny wysyp ekologicznych artykułów do higieny jamy ustnej. Na półkach sklepów stomatologicznych znajdziemy już nie tylko naturalne, bambusowe szczoteczki do zębów ale także ekologiczne szczoteczki międzyzębowe, jedwabne nici dentystyczne a także ekologiczne niciowykałaczki z aktywnym węglem.

Produkty naturalne Piksters Bamboo
Produkty naturalne Piksters Bamboo zostały pozytywnie odebrane przez specjalistów i pacjentów | fot.: materiał partnera

Piksters Bamboo to marka, która w tym roku wypuściła największą ilość produktów eko dedykowanych do codziennej higieny jamy ustnej. Począwszy od samego produktu aż po jego opakowanie, powstały z myślą o ochronie środowiska. Opakowania produktów Piksters Babmoo są w 100% biodegradowalne oraz wykonane z tektury z recyklingu. Nadruki na opakowaniach i niektórych produktach wykonane są atramentem na bazie soi. Trzonki szczoteczek do zębów oraz szczoteczek międzyzębowych wykonane są z bambusa pochodzącego upraw ekologicznych, bez ingerencji w środowisko naturalne. Naturalne nitki do zębów Piksters Bamboo wykonane są z jedwabiu i powleczone naturalnym woskiem pszczelim. Produkty naturalne Piksters Bamboo zostały pozytywnie odebrane przez specjalistów i pacjentów. Materiały, z których zostały wykonane zdaniem specjalistów nie wpływają w żaden sposób na jakość codziennej higieny jamy ustnej ale z pewnością mają pozytywny wpływ na naszą planetę.

Wzrost świadomości pacjentów i profilaktyka próchnicy

Z pewnością okres wszelkiego rodzaju obostrzeń, pozamykanych miejsc naszej codziennej aktywności i niekiedy konieczność przebywania w swoich czterech ścianach pozwoliły części z nas na wygospodarowanie czasu na rzeczy, na które w normalnej rzeczywistości nie mogliśmy sobie pozwolić. Wiele osób deklaruje, że przebywając w domu miała okazję porządnie się wyspać, nadrobić zaległości książkowe czy filmowe a wiele z Was miało w końcu czas zgłębić nurtujące tematy. Jednym z nich był temat higieny jamy ustnej i próchnicy, która nadal jest niestety bardzo „popularną” chorobą w naszym kraju. W okresie pandemii produkty przeciw próchnicy stały się niemal tak popularne jak produkty wybielające w okresie wiosenno-letnim.

Pasta do zębów ApaCare
Pasta do zębów ApaCare | fot.: materiał partnera

Największym zainteresowaniem w ostatnich sześciu miesiącach cieszyły się produkty ApaCare, które doskonale wzmacniają i chronią zęby przed próchnicą oraz negatywnym działaniem kwasów na szkliwo. Pasta do zębów ApaCare łączy działanie fluoru oraz hydroksyapatytu czyli zawiera połączenie składników, które zapewniają najlepszą ochronę zębów przed próchnicą, kamieniem nazębnym, nadwrażliwością zębową oraz erozją szkliwa.

Skuteczne sposoby na wykrywanie płytki nazębnej

Czas spędzony z dziećmi w domu u wielu z nas zaowocował powrotem to zabaw i gier w gronie rodzinny. Higiena jamy ustnej u dzieci również troszkę wiąże się z zabawą, gdyż jak wielu specjalistów twierdzi, najlepszą motywacją dla dzieci do codziennego mycia zębów jest połączenie dość prozaicznej i nieco nudnej dla malucha czynności z wesołym akcentem. Nie bez powodu producenci artykułów do higieny jamy ustnej prześcigają się w wymyślaniu kolorowych szczoteczek do zębów czy umieszczaniu bohaterów najpopularniejszych, dziecięcych bajek na tubkach past do zębów. Powstają nowoczesne aplikacje na tablety i smartphony, które wspomagają szczotkowanie zębów i zapewniają przy tym dziecku dobrą zabawę. Pozwalają wypracować właściwe nawyki pielęgnacyjne oraz motywują dzieci do regularnego mycia zębów.

Aby zachęcić dziecko do mycia zębów dobrze jest mu również pokazać co na tych zębach się znajduje. W tym celu powstała bardzo ciekawa pasta do zębów, która w rewelacyjny i ciekawy dla dziecka sposób wizualizuje płytkę nazębną. Piksters PlaqueGLO to pasta do zębów, która przy użyciu światła LED uwidacznia płytkę nazębną. Produktów wybarwiających płytkę nazębną obecne jest dość sporo jednak Piksters PlaqueGLO dzięki innowacyjnemu podświetlaniu płytki bakteryjnej najbardziej trafił w gusta rodziców i zaciekawił nasze maluchy.

Piksters PlaqueGLO
Piksters PlaqueGLO to pasta do zębów, która przy użyciu światła LED uwidacznia płytkę nazębną | fot.: materiał partnera

Piksters PlaqueGLO pozwala w ciekawy dla dziecka sposób sprawdzić technikę szczotkowania zębów a tym samym dokładność mycia zębów. Dziecko myje zęby pastą PlaqueGLO a następnie oświetla zęby dołączoną do zestawu lampką LED. Zalegająca płytka nazębna zaczyna świecić na kolor zielony i znika po wyłączeniu światełka. Dziecko widzi gdzie nie domyło zębów i ma możliwość umyć zęby ponownie ze szczególnym uwzględnieniem obszarów występowania płytki bakteryjnej. Podświetlanie w ciekawy sposób miejsce niewłaściwie oczyszczonych pozwala dziecku na poprawę techniki szczotkowania oraz motywuje do jeszcze dokładniejszego mycia zębów. Piksters PlaqueGLO to dobra zabawa zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W okresie nasilenia obostrzeń PlaqueGLO było najchętniej kupowaną pastą do wybarwiania płytki nazębnej.

Podsumowując, po mimo dość trudnej dla wszystkich sytuacji to w kwestii higieny jamy ustnej pojawiło się sporo nowych możliwości i ciekawych propozycji. Czym zaskoczy nas druga połowa 2020 roku? Mamy nadzieję, że będzie po prostu łatwiejsza dla nasz wszystkich i zaowocuje pojawieniem się kolejnych ciekawych produktów do higieny jamy ustnej. A zatem czekamy na kolejne nowości.


Materiał partnera zewnętrznego