Planujesz przeprowadzić wybielanie zębów – to musisz wiedzieć

wybielanie zębów
Przede wszystkim trzeba mieć na względzie, iż zmiana barwy zębów, pojawiająca się razem z upływającymi latami, jest zupełnie naturalna | fot.: materiał partnera

Profesjonalne wybielanie zębów jest najczęściej stosowanym zabiegiem w przypadku współczesnej stomatologii estetycznej. Każdego roku zwiększa ilość osób, które zdecydowane są na zabieg wybielania. Nie należy się temu dziwić, bowiem olśniewająco białe uzębienie dodaje pewności siebie i stanowi jeden z najważniejszych elementów wizerunku. Niestety, ale z wiekiem i w związku z pewnymi nawykami uzębienie traci swoją, naturalną barwę. Wówczas zabieg przeprowadzony w odpowiednim gabinecie, takim jak FABDENT, może przywrócić im dawny blask.

Herbata, kawa oraz pozostałe barwniki

Przede wszystkim trzeba mieć na względzie, iż zmiana barwy zębów, pojawiająca się razem z upływającymi latami, jest zupełnie naturalna. W ciągu całego życia dochodzi do zmian w zakresie struktury zębów, m.in, do ścierania się szkliwa, co przyczynia się do coraz większego przeświecania znajdującej się pod nim zębiny w żółtym kolorze. Zmianie barwy sprzyjają również barwniki dostarczane razem ze wszystkim tym, co trafia do naszej jamy ustnej – z herbatą, kawą oraz winem, jak i z tytoniem czy też wybranymi lekami branymi doustnie. Czasami nawet nasze prozdrowotne działania mogą zmieniać barwę uzębieniu, jak to ma miejsce w przypadku zbyt długiego okresu używania płukanek zawierających chlorheksydynę. Tym samym warto podkreślić, iż jednym z najlepszych sposobów na zapobieganie przebarwieniom na zębach, będzie najzwyczajniej ich częste szczotkowanie, które usunie osad pochodzący z pokarmu.

Kolor zębów podlega zmianie także z uwagi na różne choroby w obrębie organizmu, na przykład niedoczynności tarczycy czy żółtaczki u noworodków. Przebarwienia mogą być również wywoływane urazami zębów czy nadmiarem fluoru przyjmowanego przez dziecko podczas procesu tworzenia się zębów. Wszystko to przyczynia się do faktu, iż istnieje spora różnorodność przebarwień uzębienia, dlatego też czas oraz rodzaj wybielania najlepiej będzie skonsultować ze stomatologiem. Wartym polecenia, jest gabinet dostępny pod adresem https://www.fabdent.pl.

Wybielanie zębów – czy to bezpieczny zabieg?

Wszystko zależeć będzie od metody, jaką zamierzamy wybielać zęby. Niebezpieczne dla naszego uzębienia mogą być domowej roboty pasty wybielające, zwykle powstające na bazie sody oczyszczonej oraz cytryny. Używanie tego rodzaju mieszanek nie dość, iż może przyczynić się do występowania podrażnień, to jeszcze nadmiernego ścierania się szkliwa. Tak samo, niewskazane będą paski wybielające w przypadku osób, które borykają się z nadwrażliwością uzębienia, zanim pojawią się jakiekolwiek rezultaty, mogą one odczuwać intensywny ból, co nie pozwala na kontynuowanie kuracji. Wyłącznie w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych będziemy mieć pewność, iż nie narazimy zębów na przykre konsekwencje. Zatem udzielenie odpowiedzi na pytanie o bezpieczeństwo wybielania zębów, będzie łatwe – tak jest to bezpieczne, ale tylko, jeśli udamy się do gabinetu stomatologicznego, gdzie będziemy wówczas pod opieką specjalisty.

Kiedy nie jest możliwe wybielanie zębów?

W sytuacji chęci wybielania zębów u stomatologa albo w warunkach domowych za pomocą nakładek indywidualnych może zdarzyć się tak, iż leczenie przebarwień nie zadziała lub lekarz stomatolog będzie odradzał nam w ogóle taki zabieg. Wybielanie uzębienia, jak każda inna z procedur medycznych, ma pewne przeciwwskazania, a wśród nich należy wymienić:

  • choroby dziąseł, 
  • alergię na składniki preparatu wybielającego,
  • ciążę,
  • nałogowe palenie tytoniu – w tym przypadku efekt wybielania może być krótkotrwały, zatem nie zawsze opłaca się przeprowadzać ten zabieg.

 Tekst sponsorowany: Gabinet dentystyczny – https://www.fabdent.pl

Materiał partnera

Tags from the story
,