Słyszałeś o zabiegu krioterapii? Sprawdź, czy jest on dla Ciebie

Krioterapia
Głównie stosuje się ją jako uzupełnienie leczenia ortopedycznego i rehabilitacji. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Krioterapia, czyli terapia zimnem, to coraz popularniejszy zabieg. Polecany jest w leczeniu wielu schorzeń, a także wykorzystywana jest w medycynie estetycznej. Zobacz, na czym polega i w jakich sytuacjach udać się na krioterapię. Sprawdź, czy i twoją przypadłość da się wyleczyć tym sposobem.

Na czym polega krioterapia?

Krioterapia to zabieg miejscowy, wykonywany za pomocą specjalnej przyssawki.

Krioterapia to leczenie przypadłości chorobowych zimnem. Zabieg odbywa się miejscowo lub przeprowadzany jest w kriokomorze. Na czym polega? Pierwsza opcja to schładzanie dalej partii ciała mechanizmem zakończonym specjalną dyszą, z której wydobywa się para z ciekłego azotu. Druga – to specjalne sesje w komorze kriogenicznej.

W krioterapii miejscowej stosuje się temperaturę bliską -100 stopniom Celsjusza. Dyszę umiejscawia się ok. 15 cm od miejsca chorobowego. Czy zabieg krioterapii boli? Odczucia w trakcie zabiegu są indywidualne, choć zabieg jest bezbolesny. Początkowo jednak zimno może powodować dyskomfort, a dane partie ciała mogą zostać oszronione.

Jak działa krioterapia?

Istotą zabiegu jest zwiększenie cyrkulacji krwi, która potrafi krążyć po nim do czterech razy szybciej. W wyniku działania zimna, bardzo szybko zwężają się naczynia krwionośne. Następnie stopniowo ulegają rozszerzeniu, stając się przekrwionymi. W efekcie, szybciej dystrybuowane są składniki odżywcze i tlen. Wydzielają się endorfiny o działaniu przeciwbólowym i rozluźniają się napięte mięśnie.

Wskazania

Istnieje wiele zastosowań krioterapii w leczeniu, jak i medycynie estetycznej. Głównie stosuje się ją jako uzupełnienie leczenia ortopedycznego i rehabilitacji. Pomaga na reumatyzm i w zmianach zwyrodnieniowych, usprawnia pracę ścięgien i ruchomość stawów, oddziałuje rozluźniająco na tkankę mięśniową. Pomocna jest przy nerwobólach i wszelkiego rodzaju bólach idiopatycznych.

Dobre efekty przynosi w zwalczaniu cellulitu, a także działa jak nieinwazyjna liposukcja – „wymraża” tkankę tłuszczową. Dodatkowo, dzięki zwiększeniu cyrkulacji krwi, pomaga pozbyć się toksyn i zbędnych produktów metabolicznych z krwi.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,