Viregyt K nie tylko w chorobach Parkinsona. Efekty amantadyny w powrocie do zdrowia po zakażeniu koronawirusem?

Amantadine lekarstwo
Do tej pory lek ten był stosowany głównie u pacjentów z chorobą Parkinsona, jak również w leczeniu grypy typu A | fot.: materia partnera

Zakażenie koronawirusem może przebiegać bezobjawowo i łagodnie, ale również w sposób nasilony, powodując poważne konsekwencje zdrowotne. Okazuje się, że stosowanie amantadyny może pomóc w rekonwalescencji.

Viregyt K – czym jest amantadyna?

Amantadyna jest pochodną adamantanu, czyli organicznego związku z grupy amin. Najpopularniejszym lekiem, którego substancją czynną jest amantadyna, jest Viregyt K.

Do tej pory lek ten był stosowany głównie u pacjentów z chorobą Parkinsona, jak również w leczeniu grypy typu A. Dzięki swojemu działaniu antywirusowemu, amantadyna ma zdolność do hamowania replikacji wirusów – jak się okazuje, może mieć to niebagatelne znaczenie w kontekście Covid-19.

Viregyt K a leczenie koronawirusa

Chociaż specjaliści podkreślają, że na obecną chwilę nie powinno się wyciągać pochopnych wniosków, z dużym prawdopodobieństwem Viregyt K pomaga w odzyskaniu zdrowia chorym, którzy zostali zainfekowani koronawirusem.

Interesuje Cię ten temat? Zobacz nasz kolejny artykuł: „Zmiany skórne u pacjentów z COVID-19 i powikłania – Koronawirus a alergia„.

Viregyt K a profilaktyka koronawirusa

Viregyt K jest lekiem wydawanym na receptę i powinien być przyjmowany jedynie w ścisłych przypadkach oraz z zalecenia lekarza i pod jego kontrolą. Zażywanie amantadyny „na własną rękę” może mieć poważne skutki zdrowotne.

Amantadyna w sposób szybki i skuteczny pomaga osobom z chorobą Parkinsona niwelować najcięższe objawy choroby, takie jak sztywność mięśni czy drżenie rąk, ale jednocześnie powoduje szereg skutków ubocznych. Do najczęściej wymienianych należą obrzęki, bóle głowy i mięśni, stany lękowe, kołatanie serca, jadłowstręt i zaburzenia mowy.

Rozsądek przede wszystkim

Wielu pacjentów obawia się zakażenia koronawirusem oraz dalszych konsekwencji tej infekcji. Warto jednak pamiętać, że najlepszym środkiem zaradczym jest stosowanie się do zaleceń autorytetów w dziedzinie zdrowia, szczególna uważność na kwestie higieny i zachowywanie dystansu społecznego. Stosowanie jakichkolwiek suplementów diety, a tym bardziej silnych leków, takich jak Viregyt K, powinno być poprzedzone konsultacją lekarską. W przeciwnym wypadku, chcąc sobie pomóc, możemy poważnie zaszkodzić swojemu zdrowiu. Viregyt K jest lekiem skutecznym w przypadku choroby Parkinsona i grypy typu A; trwają obiecujące badania nad potwierdzeniem jego skuteczności w przypadku koronawirusa – warto poczekać na ich rezultaty.

Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: „Viregyt K: zastosowanie i dawkowanie. Czy amantadyna leczy zakażenie koronawirusem?


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story