Czy zakup kolagenu każdemu wyjdzie na dobre?

Czy zakup kolagenu każdemu wyjdzie na dobre?
Kolagen jest w stanie wygładzić skórę, która ma już nawet bardzo widoczne zmarszczki - staną się one zdecydowanie bardziej płytkie | fot.: materiał partnera

Wiele osób słyszało już o tym, że stosowanie kolagenu może dobrze wpłynąć na organizm człowieka. Czasami zaczynamy się tym interesować i trochę zgłębiamy temat – a bywa też tak, że od razu uznajemy, iż to nie jest coś dla nas. Dlaczego? Może się to wiązać chociażby z naszym wiekiem. Młode osoby mają tendencje do tego, aby bagatelizować wszelkie choroby i dolegliwości. Nie przejmujemy się tym, że w przyszłości coś może nam się przydarzyć – jeszcze nas tam nie ma, więc będziemy się tym martwić, kiedy indziej.

Tak samo o kolagenie rzadko kiedy myślą również panowie. Im od razu kojarzy się on ze zwalczaniem zmarszczek – a mężczyźni takimi sprawami rzadko kiedy się przejmują. Czasami nie chcemy też po prostu wydawać pieniędzy na kolagen i uznajemy, że tańsze kosmetyki z drogerii na pewno będą równie skuteczne. Gdybyśmy zapytali teraz jednak starszego człowieka, co sądzi o tego rodzaju wymówkach – najpewniej od razu poradziłbym nam on kupić sobie kolagen i stosować go bardzo regularnie.

Chociaż jest to przykre zjawisko – faktycznie najczęściej człowiek uczy się na własnych błędach. Dopiero wtedy, gdy nasza twarz jest już pokryta zmarszczkami – uświadamiamy sobie, że kolagen trzeba było zacząć brać już 20 lat temu, a nie dopiero teraz. Żałujemy tego, że nie chcieliśmy wydać na niego trochę więcej pieniędzy – a teraz walczymy z kontuzją stawów, która pochłania nasz majątek w zatrważającym tempie. Wszystkie podejmowane przez nas decyzje mają znaczenie – im szybciej sobie to uświadomimy, tym lepiej dla nas.

Kolagen – jak wpływa na skórę?

Kolagen jest w stanie wygładzić skórę, która ma już nawet bardzo widoczne zmarszczki – staną się one zdecydowanie bardziej płytkie. Dodatkowo możemy tutaj liczyć na głębokie nawilżenie i pozbycie się przebarwień – a jeśli męczyły nas różnego rodzaju zaczerwienienia na skórze to także z nimi przyjdzie czas się pożegnać. Najważniejsze w kolagenie jest to, iż jest to substancja, z którą człowiek się rodzi – potem dopiero zaczyna jej ubywać. Uzupełnienie kolagenu to więc bardzo naturalny i logiczny krok, na który każdy powinien się zdecydować – nie ma lepszego sposobu na to, aby pomóc swojej skórze.

Kolagen nie zadziała oczywiście natychmiastowo, ale przynajmniej wiemy, że uzyskiwane efekty zostaną z nami na lata. Warto tutaj uzbroić się w cierpliwość i w międzyczasie należy też naprawić swoje błędy – kupić krem z filtrem, rzucić palenie, lepiej się odżywiać i pić więcej wody. Co jeszcze możesz zrobić? Kliknij w link i sprawdź tutaj, co można zrobić, aby poprawić wygląd swojej skóry oraz zobacz jaki jeszcze wpływ ma kolagen na skórę. 

Kolagen - jak wpływa na skórę
Kolagen – jak wpływa na skórę? | fot.: materiał partnera

Stawy – jakie efekty zapewni tutaj kolagen?

Kolagen powinien wzmocnić nasze stawy i zapoczątkować proces ich regeneracji – aczkolwiek także tutaj nie możemy liczyć na to, że wszystko naprawi się z dnia na dzień. Dużym plusem będzie na pewno szybkie pozbycie się bólu – dzięki temu będziemy mogli powrócić do normalnego trybu życia. Jeśli winny jest tutaj nasz wiek to należy na pewno zacząć się oszczędzać – tak samo w przypadku nadwagi, gdzie koniecznością jest natychmiastowe przejście na dietę. Z ruchem należy się wstrzymać, bo nasza masa ciała może w dalszym ciągu wyrządzać naszym stawom sporą krzywdę. Po jakimś czasie trzeba jednak będzie zacząć ćwiczyć i wtedy należy to robić regularnie i z zachowaniem zdrowego rozsądku.

Osoby ćwiczące zbyt intensywnie muszą raz jeszcze przemyśleć sobie plan działania – chcemy przecież być aktywni przez długie lata, a nie tylko na chwilę. Kolagen nie wykona za nas całej pracy, aczkolwiek dzięki niemu poprawi się na pewno mobilność stawów i zniknie uczucie ich sztywności.

Na co jeszcze wpływa kolagen?

Regularne stosowanie kolagenu może sprawić, że poprawi się wygląd naszych włosów – będą one mocniejsze, grubsze i zaczną też szybciej rosnąć. Jeśli u kogoś problemem jest wypadanie włosów to z czasem kłopot ten najpewniej zaniknie i kosmyki staną się dużo silniejsze. Kolagen może sprawić, że włosy przestaną się łamać oraz rozdwajać. A jak działa on na paznokcie? W bardzo podobny sposób – one także się już więcej nie łamią i poprawia się ich ogólny wygląd. Dla kobiet takie właśnie działanie kolagenu jest bardzo istotne i nie ma w tym nic złego – warto przecież o siebie dbać.

Kolagen pozytywnie wpłynie na Twoje zęby, które będą się zdecydowanie wolniej psuły – aczkolwiek oczywiście wciąż najważniejsza jest tutaj prawidłowa higiena jamy ustnej. Widzisz więc teraz na pewno, że chociaż kolagen kojarzy się nam zwykle ze starszym wiekiem – warto zacząć z niego korzystać o wiele wcześniej, gdy niektórym problemom można jeszcze zwyczajnie zapobiec.

Na co jeszcze wpływa kolagen?
Na co jeszcze wpływa kolagen? | fot.: materiał partnera

Jakie popełniamy błędy?

Kolagen pomaga nam wzmocnić stawy, włosy, paznokcie – oraz poprawić wygląd skóry. A w jaki sposób my sobie tutaj szkodzimy? Możliwości jest niestety mnóstwo i człowiek faktycznie zdaje się robić wszystko, aby przysporzyć sobie tylko większej ilości problemów. Sięgamy po papierosy, które mają bardzo zły wpływ nie tylko na skórę – ale tak naprawdę na cały organizm człowieka. Tak samo z alkoholem – uzależniamy się od czegoś, co każdego dnia nas zabija.

Swojej skórze szkodzimy opalaniem się bez nałożenia kremu z filtrem i nie dotyczy to wcale tylko pobytu na plaży – taki krem należy stosować codziennie podczas wychodzenia z domu. Zima wcale nie jest tutaj wyjątkiem, bo promienie UV dalej nam szkodzą i zmarszczki na skórze już zaczynają się tworzyć. Ogromnym błędem w odniesieniu do pielęgnacji skóry będzie również korzystanie z tanich kosmetyków – zarówno do czyszczenia, jak i do makijażu. To w szczególności w młodym wieku chcemy na wszystkim oszczędzać i tak naprawdę robimy sobie krzywdę – lepiej nie stosować żadnej pielęgnacji, niż taką, która zawiera w sobie chemiczne substancje.

 Jeśli chodzi o stawy to oczywiście wiele osób nie potrafi dobrze ocenić swoich możliwości. Chcemy zacząć biegać lub ćwiczyć na siłowni – i od razu mamy zamiar być najlepsi, najszybsi. Nie jest to jednak możliwe, bo potrzeba tutaj czasu i cierpliwości – czego wiele osób nie rozumie. W ten sposób szkodzimy naszym stawom, które zaczynają sprawiać problem – do czego mają zresztą pełne prawo. Ból na pewno w końcu pojawi się też u osób starszych, które zdążyły przez lata po prostu zużyć swoje stawy. Wyjątkowo nierozsądnym sposobem na to, aby nabawić się bólu stawów jest także nadwaga, której nie próbujemy się pozbyć – w takiej sytuacji człowiek na własne życzenie utrudnia sobie poruszanie się i konsekwencje mogą być bardzo złe.

Materiał partnera

Tags from the story
, ,