Bezpieczne pożyczanie

Pieniądze i karta

Pożyczki internetowe umożliwiają zaciągnięcie zobowiązania w sytuacji nieprzewidzianych wydatków. Pożyczki online to także najszybszy sposób na pozyskanie dodatkowych pieniędzy. Środki można otrzymać bez wychodzenia z domu, a proces przyznawania pożyczki trwa nie więcej niż kilkanaście minut.

Rozwój bankowości internetowej oraz technologii w ostatnich latach sprawił, że bez problemu można znaleźć kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt ofert pożyczek oraz usług finansowych przez Internet.

Pożyczki online różnią się od standardowych pozabankowych rozwiązań jedynie drogą, na której są udzielanie. Do zaciągnięcia pożyczki online wystarczy zazwyczaj posiadanie smartfona, adresu e-mail, dostępu do Internetu. Od złożenia wniosku po wypłatę środków mija kilka chwil.

Jak pożyczać bezpiecznie?

Chwilówka udzielana przez Internet to zdecydowanie najwygodniejsza forma zaciągnięcia zobowiązania. Jednak nie wszystkie oferty są korzystne, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydają się atrakcyjne. Przed zaciągnięciem zobowiązania należy za każdym razem zastanowić się, czy jest się w stanie spłacić pożyczkę w terminie, a także poznać szczegóły oferty. Przed złożeniem wniosku należy przeanalizować wszystkie koszty zobowiązania, które chce się zaciągnąć. Istotna jest tu nie tylko wysokość zaciąganej pożyczki, ale także okres, w którym chce się spłacić zobowiązanie. Przed wzięciem pożyczki należy zapoznać się ze wszystkimi kosztami pożyczki.

W przypadku pożyczek przez Internet, najczęstszymi kosztami kredytu są oprocentowanie oraz prowizja. Oprocentowanie w zależności od oferty pożyczkodawcy, może być określane jako oprocentowanie zmienne, oprocentowanie niezmienne, oprocentowanie nominalne, czy oprocentowanie rzeczywiste. Oprocentowanie wyrażane jest w procentach. Z kolei prowizja stanowi swego rodzaju wynagrodzenie pozabankowej instytucji finansowej za udzielenie pożyczki. Najczęściej jest wyrażana w postaci procentowej. Może się okazać, że pożyczkobiorca w zamian za udzielenie zobowiązania dolicza dodatkowego koszty kredytu, o których musi poinformować w umowie.

Dobra oferta dzięki wskaźnikowi RRSO

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, to wskaźnik pozwalający na łatwe porównanie ofert pożyczek oraz kredytów konsumenckich. Jest to całkowity koszt kredytu, który jest ponoszony przez pożyczkobiorcę.

Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa wyrażana jest jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym, poza oprocentowaniem uwzględnia pozostałe koszty kredytu, takie jak prowizje oraz wszelkie dodatkowe opłaty, które trzeba ponieść w momencie zaciągnięcia pożyczki.

Tags from the story
, ,