Jak wybrać akcesoria do nauki pływania?

dzieci w basenie uczące się pływać
Jakie akcesoria warto kupić, aby ułatwić dziecku naukę pływania? | fot.: stock.adobe.com

Lato to czas, w którym wiele dzieci rozpoczyna swoją przygodę z pływaniem. Rodzice zabierają maluchy nad morze albo nad jezioro, gdzie ich pociechy oswajają się z wodą i samodzielnie pokonują pierwsze, wodne dystanse. Jakie akcesoria warto kupić, aby ułatwić dziecku naukę pływania? Przydadzą się pływaczki, kółka do pływania, a może coś zupełnie innego? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Kółka do pływania

Kółka do pływania to z pewnością dobry zakup na początek. Dzięki nim dzieci nabiorą wprawy i pewności w wodzie oraz potrenują pierwsze ruchy. Tego typu akcesoria zapewniają bezpieczeństwo, a przy okazji świetną zabawę. Przydadzą się zarówno w miejscu, gdzie dziecko wciąż ma grunt pod nogami, jak i tam, gdzie grunt się kończy, a maluch musi samodzielnie ruszać nóżkami. Kółka do pływania otaczają dziecko, tworząc stabilne podparcie. Istotny jest jednak odpowiedni dobór takich akcesoriów. Nie mogą być bowiem zbyt małe lub zbyt duże. Za małe kółka do pływania uniemożliwią wejście do nich dziecka, przez co nie będą spełniały swojej roli. Z kolei za duże modele nie zapewnią mu bezpieczeństwa, ponieważ dziecko może po prostu wypaść przez środkowy otwór do wody.

Pływaczki

Dzieci o bardziej zaawansowanych umiejętnościach, które zdążyły już rozpocząć swoją przygodę z pływaniem, powinny natomiast zostać wyposażone w pływaczki. To specjalne, dmuchane rękawki, które umożliwiają dziecku utrzymanie się na wodzie. Jeżeli maluch radzi sobie z prawidłowym ustawieniem całego ciała, powinny one wystarczyć do skutecznej nauki pływania. Jeżeli natomiast dziecko po raz pierwszy weszło do wody, warto uzupełnić pływaczki o kółka do pływania. One zapewnią mu większą stabilność, pewność i bezpieczeństwo. Oczywiście z czasem, kiedy dziecko będzie się czuło w wodzie swobodniej, można ograniczyć liczbę dodatkowych „wspomagaczy” i akcesoriów.

Deski do pływania

Kółka do pływania i pływaczki to akcesoria dla początkujących. Dla dzieci, które posiadają już pewną wiedzę i umiejętności polecamy natomiast deski do pływania. Z nimi można skutecznie nauczyć się poszczególnych stylów pływackich, w tym żabki, kraula oraz pływania na plecach. Pierwsze użycie deski do pływania wymaga jednak stałej asekuracji i obecności osoby dorosłej. O tym nie można zapomnieć. Deski wykonywane są z różnorodnych materiałów. Najlepsze są te z wytrzymałego i trwałego tworzywa sztucznego. Oferują one bowiem najlepszą wyporność i stabilność. Sprawdzą się zarówno w miejscach, gdzie dziecko wciąż ma grunt pod nogami, jak i w tych głębszych.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,