Karmienie piersią – porady dla mam

Karmienie piersią
Karmienie dziecka piersią wymaga odpowiedniego przygotowania. Każda młoda mama uczy się tego, korzystając przede wszystkim z pomocy położnej | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Przyjście na świat dziecka to dla każdego rodzica wyzwanie i ciągła nauka, jak odpowiednio pielęgnować malucha. Codziennością staje się między innymi karmienie dziecka piersią, które młodym mamom – szczególnie w początkowym okresie – może przysparzać nieco kłopotów. Pomocą służą położne, które jeszcze podczas pobytu w szpitalu instruują, jak karmić. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto skorzystać z kilku praktycznych porad, które dla was zebraliśmy.

Ubrania dla mamy

Rynek oferuje wiele przydatnych przedmiotów, które znacznie usprawniają karmienie piersią. Serca mam zdobyły biustonosze przeznaczone do tego celu. Produkowane są z wysokogatunkowej bawełny, a miseczki pozbawione są usztywnień, które znacznie zmniejszają komfort młodej mamy. Tkanina gwarantuje także właściwą wentylację, a jej delikatna struktura nie podrażnia piersi.

Innym polecanym rozwiązaniem są bluzki, przeznaczone przede wszystkim do karmienia w miejscach publicznych. Dzięki specjalnej budowie ograniczają eksponowanie ciała, umożliwiając dziecku posilenie się, nawet podczas spaceru w gwarnym parku. Bluzki dostępne są w wielu wersjach, dlatego też z łatwością dopasujecie je do swojego indywidualnego stylu. Pożyczki pozabankowe są sprzymierzeńcem młodych mam, umożliwiając im zakup niezbędnej garderoby do karmienia malucha.

Pamiętaj o diecie

Co prawda część z mam wyznaje zasadę, że podczas karmienia piersią można jeść wszystko, bez ograniczeń, jednak trzeba zachować w tym zakresie umiar. Warto pamiętać, iż dziecko wraz z pokarmem odżywia się poniekąd tym, czym jego mama. Jeśli zauważycie niepokojące objawy, związane przede wszystkim z układem trawiennym malucha, warto zastosować dietę eliminacyjną, która wyłączy z waszego jadłospisu produkty mogące powodować dyskomfort u dziecka.

Najlepszym rozwiązaniem w kształtowaniu diety mamy karmiącej jest wizyta u specjalisty – dietetyka, zajmującego się tym zagadnieniem. Dzięki profesjonalnemu podejściu i dokładnej analizie problemu zyskacie dietę dopasowaną do waszego stanu zdrowia. Koszt wizyty pomogą wam sfinansować pożyczki pozabankowe. Dietetyk przygotuje spersonalizowany jadłospis, obejmujący wszystkie niezbędne mikroelementy i składniki odżywcze, co w przypadku mam ma ogromne znaczenie.

Przydatne gadżety

Nie można również zapominać o wielu przydatnych gadżetach, dostępnych w ofercie sklepów z artykułami dla dzieci. Pierwszym z nich jest poduszka ułatwiająca karmienie. Wiele osób zapyta, co tak nadzwyczajnego jest w zwykłej poduszce, którą zapewne macie w domu. Otóż modele przeznaczone do karmienia, nazywane inaczej fasolkami, zadbają przede wszystkim o wasz kręgosłup i wygodę dziecka.

Przydatna jest także chusta do karmienia, która – oprócz wygodnego ułożenia dziecka – gwarantuje także prywatność kobiecie. Z chustą możecie nakarmić dziecko nawet w miejscu publicznym, czy podczas wizyty u znajomych. Co więcej, modele wykonane są w modnych wzorach, które doskonale wpiszą się w wasz styl. Warto jedynie pamiętać, aby wybierać produkty wysokogatunkowe, w czym pomogą pożyczki pozabankowe.

Karmienie dziecka piersią wymaga odpowiedniego przygotowania. Każda młoda mama uczy się tego, korzystając przede wszystkim z pomocy położnej. Warto skorzystać z kilku przydatnych rad, a także wyposażyć się w akcesoria, które znacznie ułatwią karmienie, nawet w miejscach publicznych. Nie zapominajcie o odpowiednim żywieniu, co ma ogromne znacznie zarówno dla was, jak i najmłodszego członka rodziny.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,