Probiotyki dla dzieci

probiotyki dla dzieci
Poszukując probiotyk dla dziecka, warto zwrócić uwagę na to jakie szczepy zawiera | fot.: materiał partnera

Czym są probiotyki i czy tego typu preparaty są przeznaczone dla dzieci? Poznaj nasze wskazówki dotyczące podawania probiotyków dzieciom i dowiedz się, dlaczego jest to tak ważne.

Probiotyki dla dzieci – co to takiego?

Na wstępie należy przytoczyć jedną z uznanych i rzetelnych definicji dotyczących tego, czym w rzeczywistości są probiotyki. Otóż zgodnie z opinią WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) probiotyki to żywe mikroorganizmy, których podawanie w odpowiednio ustalonych ilościach wyzwala korzystne skutki zdrowotne. Warto przy tym zauważyć, że zgodnie z tym twierdzeniem stosowane probiotyki muszą być żywe, dzięki czemu zachowują one możliwość wzrostu.

Poszukując probiotyk dla dziecka, warto zwrócić uwagę na to jakie szczepy zawiera. W składzie suplementu diety Multilac Baby, znajduje się zbadany pod kątem bezpieczeństwa szczep Lactobacillus (LGG).

Zasadnicze działanie probiotyków polega na wspomaganiu w trakcie i po antybiotykoterapii, przy osłabieniu mikroflory jelitowej np. na skutek choroby czy zatrucia pokarmowego, w okresie jesienno-zimowym.

Czemu właśnie Multilac Baby?

Multilac Baby to produkt, który został w pełni przystosowany do potrzeb dzieci niezależnie od wieku. Jak doskonale wiedzą wszyscy rodzice, kłopotem przy podawaniu maluchom np. suplementów diety są trudności związane z połknięciem tabletki. Dlatego też Multilac Baby to synbiotyk w płynie – wystarczy podać maluchowi 6 kropel na dobę (można je rozcieńczyć w innym płynie o temperaturze niższej niż 37°C), by aktywnie wspierać odbudowę „dobrych” bakterii w jelitach.

Multilac krople to synbiotyk, czyli środek stanowiący połączenie probiotyku z prebiotykiem. Drugie z wymienionych to odżywka dla probiotyków, która pozwala na ich wzrost. Jak zatem widać, Multilac Baby krople to suplement diety, który przyda się w każdej domowej apteczce.

Suplement diety Multilac krople może być stosowany np. podczas antybiotykoterapii. Jak powszechnie wiadomo, to dość silne środki, a w wyniku ich przyjmowania może dochodzić do różnego rodzaju dolegliwości, np. nudności czy biegunki. Ponadto Multilac Baby krople okazuje się pomocny także w innych sytuacjach, w których dochodzi do osłabienia flory bakteryjnej jelit. Zalicza się do tego m.in. kłopoty żołądkowe, problemy jelitowe podczas podróży, niewłaściwą dietę czy zatrucia pokarmowe.

Multilac krople to znakomity suplement diety który jest połączeniem probiotyku i prebiotyku. Produkt cechuje się przy tym łatwością stosowania, a do tego został dostosowany specjalnie do potrzeb dzieci. Dowiedz się więcej o Multilac Baby krople.

Artykuł sponsorowany

Tags from the story
,