Jak płacić kartą kredytową przez internet?

karta kredytowa przez internet
Internet daje ogromne możliwości, a rynek e-commerce rozwija się w najlepsze. Z tego też powodu pojawiło się na rynku mnóstwo kart, którymi sfinalizujesz swoje zakupy | fot.: materiał partnera

Czy karta kredytowa jest zarezerwowana wyłącznie dla płatności w sklepie stacjonarnym? Czy można z niej skorzystać także podczas zakupów online? Sprawdźmy to! W poniższym artykule wyjaśniamy, czy istnieje karta kredytowa online oraz jak z niej korzystać, aby minimalizować opłaty dodatkowe. Koniecznie czytaj dalej!

Zapewne zastanawiasz się, czy płatność za pośrednictwem karty kredytowej przez internet jest możliwa. Oczywiście – żaden bank nie rezygnuje z takiej możliwości, aczkolwiek niekiedy taka finalizacja zakupów może wiązać się z dodatkowymi opłatami. Spokojnie – wszystko dokładnie wyjaśnimy!

Karta kredytowa? A może debetowa? Sprawdź rodzaje kart płatniczych

Internet daje ogromne możliwości, a rynek e-commerce rozwija się w najlepsze. Z tego też powodu pojawiło się na rynku mnóstwo kart, którymi sfinalizujesz swoje zakupy. Od debetowej, prepaid, karty kredytowej po te wirtualne. W ofercie Santander Consumer Bank – bank od kredytów, jest dostępna karta kredytowa online, którą również zapłacisz za swoje zakupy.

Najważniejsze jest, aby twoja karta płatnicza miała swój numer, kod zabezpieczający CVC oraz datę ważności. Będziesz zobowiązany do podania w/w danych w sklepie internetowym przy płatności.

Jak bezpiecznie płacić kartą kredytową w sieci?

Skoro obaliliśmy mit, że karta kredytowa jest zarezerwowana tylko do zakupów stacjonarnych, czas poznać instrukcję płatności w sieci. Jak już zostało wspomniane, aby sfinalizować zakupy z sukcesem, wystarczy mieć odpowiednie informacje o swojej karcie, ale to nie wszystko. Zacznijmy od bezpieczeństwa w sieci.

Robiąc zakupy w sklepach internetowych, a następnie wybierając system płatności, przenoszony jesteś do zakładki, za pomocą której możesz się zalogować do swojego banku lub wpisać wspomniane dane o swojej karcie. Zanim jednak to zrobisz, zwróć uwagę czy strona jest bezpieczna i zaszyfrowana. Jak to zrobić? Upewnij się, że na pasku adresu u góry strony pojawi się komunikat o certyfikacie bezpieczeństwa. Brak kłódki bądź innego symbolu może oznaczać, że strona służy do wyłudzenia danych, a twoje pieniądze zamiast do sklepu… trafią do oszusta.

Kolejnym krokiem jest wybór sposobu płatności – tutaj należy kliknąć symbol karty kredytowej (Visa / MasterCard). Po zatwierdzeniu będzie widoczna dokładna suma za zakupy, a także rubryki do samodzielnego wypełnienia. Należy tam wpisać:

  • dane właściciela karty (imię i nazwisko, adres),
  • numer karty,
  • datę ważności,
  • kod CVC, który znajduje się na rewersie karty.

Naturalnie kartą kredytową można zapłacić również poprzez bankowość internetową, wybierając płatność „gotówkową” poprzez swoje konto (tzw. szybki przelew), a następnie jako źródło finansowania wybrać kartę kredytową, zamiast tradycyjnego ROR-u. Pamiętaj jednak, że taka płatność może wiązać się z dodatkowymi opłatami, zgodnymi z aktualną tabelą opłat bankowych.

Jeżeli masz wątpliwości związane z płatnością w sieci za pomocą karty kredytowej, zadaj pytanie swojemu doradcy z banku. Odpowie na wszystkie wątpliwości i wskaże, jak bezpiecznie opłacać swoje zamówienia w internecie.


Materiał partnera