Pożyczka przez internet – 3 rzeczy, o których powinieneś wiedzieć

Pieniądze przez internet
Największą zaletą pożyczki przez internet jest fakt, że pieniądze trafiają na konto pożyczkobiorcy bardzo szybko. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W życiu często pojawiają się sytuacje, na które nie byliśmy przygotowani. Problemy ze zdrowiem, utrata pracy, kłopoty rodzinne, wypadek samochodowy. I tu w zasadzie można by wymieniać bez końca. I choć raczej wolelibyśmy unikać pożyczek, są sytuacje, w których na pewno ułatwią nam życie. Zapoznaj się z tymi 3 punktami, a dowiesz się najważniejszych rzeczy o zaciąganiu pożyczek przez internet.

  1. Pożyczka przez internet – wady i zalety
  2. Pożyczka online – najważniejsze jest bezpieczeństwo
  3. Pożyczka online na raty – jak ją uzyskać?

Zaciągnięcie pożyczki online wydaje się banalnie proste. Pamiętaj jednak, że pożyczka to również odpowiedzialność i warto przemyśleć z czym dokładnie się wiąże.

Pożyczka przez internet – wady i zalety

Największą zaletą pożyczki przez internet jest fakt, że pieniądze trafiają na konto pożyczkobiorcy bardzo szybko, a wysiłek ze strony klienta jest niemal zerowy – nie trzeba nawet ruszać się z domu, ani przedstawiać żadnych dodatkowych dokumentów. Pożyczka przez internet bez zaświadczeń to coś, co wielu najmocniej sobie ceni. Inni doceniają w pożyczkach online fakt, że są one bardzo dyskretne. To zapewnia nam komfort nie tylko fizyczny, ale i psychiczny. Ponadto firmy pożyczkowe online często są jedyną deską ratunku dla tych, którzy mają już inne kredyty i bank prawdopodobnie nie udzieli im pożyczki.

Czy takie rozwiązanie ma zatem jakieś wady? Należy do nich zapewne fakt, że opłaty prowizyjne i odsetki bywają wysokie. Trzeba być tego świadomym, zanim zdecydujesz się na takie zobowiązanie. W pożyczkach przez internet nie tylko możesz szybko otrzymać pieniądze, ale musisz je też stosunkowo szybko spłacić. Oznacza to, że łatwiej popaść w tzw. spiralę długów, która jest zmorą wielu klientów.

Pożyczka online – najważniejsze jest bezpieczeństwo

Zanim weźmiesz pożyczkę online, upewnij się, że:

  • twój komputer jest wolny od złośliwego oprogramowanie
  • regularnie aktualizujesz swoją przeglądarkę w telefonie/laptopie
  • niezaufane osoby nie mają dostępu do twojej skrzynki mailowej
  • regularnie zmieniasz hasła służące do zalogowania na stronach bankowości internetowej
  • weryfikuj, czy adres strony www, z którego korzystasz, jest opatrzony symbolem zamkniętej kłódki

To pozwoli ci się chronić przed atakami cyberprzestępców.

Pożyczka online na raty – jak ją uzyskać?

Pożyczka przez internet na konto to właściwie bardzo podobny proces do tego, kiedy idziemy po kredyt do stacjonarnego oddziału banku. Tak samo dochodzi do zawarcia umowy pomiędzy kredytodawcą a kredytobiorcą. Na skutek tej umowy kredytobiorca spłaca pożyczkę wraz z odsetkami. Tyle że w tym przypadku, aby otrzymać pożyczkę, wystarczy zaledwie kilka kliknięć myszką.

Przed zaciągnięciem pożyczki online bez zaświadczeń, zapoznaj się przynajmniej z kilkoma ofertami i wybierz najbardziej korzystną dla siebie. Będziesz musiał wypełnić formularz online, a decyzja o przyznaniu pożyczki pojawi się prawdopodobnie już po kilkunastu minutach.

Warunki kredytu klient otrzymuje najczęściej na podany wcześniej e-mail. Tam może się z nimi dokładnie zapoznać. Podpisanie umowy odbywa się poprzez kuriera lub prościej, za pomocą przelewu weryfikacyjnego.

Pamiętaj, że pożyczka online to wciąż pożyczka – choćby nie wiem jak komfortowe i szybkie było jej zaciągnięcie, nadal zobowiązujesz się do spłaty, którą dana firma na pewno będzie starała się wyegzekwować. To nie znaczy, że powinieneś się takiej pożyczki bać. Po prostu dobrze rozważ wcześniej za i przeciw oraz poszukaj dogodnej oferty.


Materiał partnera zewnętrznego