Co na ścianę w kuchni zamiast klasycznych płytek? Zobacz nasze propozycje!

flabellum płytki rawdecor
Zamiast standardowych, ceramicznych płytek na ścianach i podłodze, postaw na wyjątkowe wzory mozaiki | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nowoczesna kuchnia nie musi, a nawet nie powinna być nudna! Zamiast standardowych, ceramicznych płytek na ścianach i podłodze, postaw na wyjątkowe wzory mozaiki. Dzięki nim uzyskasz niepowtarzalny klimat wnętrza – zarówno w stylu vintage, angielskim, czy skandynawskim.

Jeśli czeka Cię remont kuchni i marzy Ci się wyjątkowy wystrój, a żadne płytki do kuchni nie są w stanie sprostać Twoim wymaganiom, zastanów się nad wykorzystaniem mozaiki. Dzięki ciekawemu wzornictwu, które czerpie inspiracje zarówno z tradycji i nowoczesności, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zobacz jakie rodzaje i kształty mozaik są dostępne i pomyśl, jak możesz wykorzystać je przy nadawaniu swojej kuchni nowego oblicza. Jeśli korzystasz z pomocy architekta wnętrz, zapytaj o możliwość użycia mozaiki podczas  prac projektowych, wizualizacji oraz przy ostatnich etapach prac wykończeniowych podczas remontu kuchni.

Mozaika arabeska – płytki do kuchni o eleganckim kształcie

Mozaika w kształcie arabeski świetnie sprawdzi się jako płytki do kuchni chroniące i jednocześnie zdobiące pas ścienny między górnymi szafkami a blatem kuchennym. Do dyspozycji masz uniwersalne kolory, takie jak biel czy czerń, jeśli jednak chcesz ożywić nieco wnętrze wykorzystaj z mozaiki w kolorze butelkowej zieleni lub błękitu. Mozaika arabeska bardzo dobrze zaprezentuje się zwłaszcza przy nowoczesnej zabudowie kuchennej.

Mozaika heksagon – klasyczny plaster miodu

Każdy naturalny plaster miodu składa się z wielu połączonych ze sobą heksagonów, czyli sześciokątów. Tak samo mozaika heksagon. Sprawdzi się ona zarówno jako element wystroju kuchni, której cała aranżacja stworzona jest w nawiązaniu do natury, a także tam, gdzie rządzi minimalizm i surowość formy. Plastry mozaiki heksagon położone na całej ścianie dodadzą wnętrzu elegancji i nowoczesności.

Mozaika cegiełka – dodaj charakteru w swojej kuchni

Mozaika w kształcie klasycznych cegiełek, oprócz tego, że dodaje wyjątkowego charakteru każdej ścianie, bardzo dobrze wygląda w loftowej aranżacji kuchni. Z kolei w pomieszczeniu kuchennym, stylizowanym na vintage, mozaika w kształcie cegiełek, może być gustownym uzupełnieniem całości projektu.

Jak widzisz, dzięki mozaice ściennej, możesz sprawić, że nowe oblicze Twojej kuchni będzie naprawdę niepowtarzalne. Sprawdź naszą ofertę i wybierz płytki do kuchni w Rawdecor.pl. Dostępne są wszystkie wspomniane kształty – arabeska, heksagon, cegiełka i wiele innych, w kolorach, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i dekoratorów wnętrz.


Materiał partnera zewnętrznego