Figurki Świętego Mikołaja – czym kierować się przy ich wyborze?

figurka mikołaja
Ciekawie i elegancko prezentują się figurki Mikołajów w różnych sklepach. Możemy znaleźć opcje bardziej ozdobne, urocze lub po prostu piękną klasykę | fot.: materiał partnera

Okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami. Mimo że za oknem prędzej szukać deszczu niż śniegu to wiele sklepów już teraz pęka w szwach od bożonarodzeniowych dekoracji. Wśród nich możemy znaleźć chociażby figurki Świętego Mikołaja. Te kolorowe postacie od wielu lat królują w naszych domach i trudno się dziwić – wprowadzają bowiem wesoły nastrój i ściśle nawiązują do tradycji. Czym zatem kierować się przy wyborze takich figurek? Podpowiadamy.

Figurki Świętego Mikołaja – o czym mowa w praktyce?

Okres bożonarodzeniowy to okres wzmożonej krzątaniny, zakupów, pieczenia ciast, smażenia karpia, lepienia pierogów i uszek. Ale przede wszystkim to magiczny czas – pełen dobroci, składania sobie życzeń, migoczących w blasku lampek kolorowych choinek oraz obdarowywania się prezentami. Figurki Świętego Mikołaja tylko podbiją ten efekt. Ciekawie i elegancko prezentują się figurki Mikołajów w różnych sklepach. Możemy znaleźć opcje bardziej ozdobne, urocze lub po prostu piękną klasykę. Ubrane w kubraczki, z wysoko podciągniętymi spodniami, z siwymi brodami i stojącymi czapkami, będą wymarzoną dekoracją przestronnego salonu. Taki Mikołaj – ozdobny dobry duch domu, będzie przywoływał uśmiech i sprawi, że poczujesz magię Świąt.

Okres bożonarodzeniowy to czas magiczny, wręcz bajkowy, to pora na rozdawanie prezentów i składania sobie życzeń. Każdy z nas lubi być obdarowywanym. Kolorowe figurki Mikołajów będą wspaniałym podarkiem dla Twoich dzieci. Jeśli chcesz, aby tegoroczne Święta stały pod znakiem piękna i wysokiej estetyki, postaraj się o dekoracje, które będą niebanalne i jednocześnie zachwycą różne pokolenia. Kiedy kupisz odpowiednie dekoracje i dobrze je do siebie dopasujesz, nie będziesz musiała wkładać dużo wysiłku w dekorowanie domu.

Jak dopasować figurki Świętego Mikołaja do wnętrza?

Do salonu możemy zakupić większą figurę Świętego Mikołaja. Postawiony obok choinki będzie mógł strzec prezentów i da dużo frajdy, szczególnie dzieciom. Mniejsze figurki dobrze jest umieścić w kuchni bądź jadalni, gdzie będzie towarzyszyć nam przy każdym spożywanym posiłku. Do pokoju naszych podopiecznych to również będzie wspaniały pomysł. Dzieci bardzo mocno identyfikują się z różnymi bajkowymi postaciami, a obecność Świętego Mikołaja tylko wzmaga w nich oczekiwanie na pojawienie się Pierwszej Gwiazdki. Jeśli mamy zacięcie dekoracyjne to jedna z takich figurek może trafić nawet do naszej łazienki. W otoczeniu stroików czy lampek będzie dodawać przyjemnego wystroju podczas kąpieli.

Tags from the story
, ,