Gdzie znaleźć najtańszego kuriera?

kurier z paczką przy domofonie
Operator logistyczny to firma, która współpracuje z różnymi firmami kurierskimi, przedstawiając ich oferty docelowym klientom | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wysyłanie paczek, listów czy przesyłek wielkogabarytowych zawsze wymaga odpowiednich przygotowań, a przede wszystkim znalezienia najlepszego przewoźnika. Podpowiadamy, jak samemu sobie ułatwić jego wybór i znaleźć takiego, który najbardziej będzie odpowiadał naszym wymaganiom w szybki sposób.

Wymagania wobec kuriera

Pragnąc wysłać paczkę, zawsze w pierwszej kolejności martwimy się o jej bezpieczeństwo. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że każdy zadaje sobie pytanie, czy dotrze ona bezpiecznie na miejsce? Czy nie zostanie zagubiona albo zniszczona?

Aby uniknąć tych nieprzyjemnych sytuacji, najlepiej jest skorzystać z usług renomowanego przewoźnika. Powinien on spełniać trzy minimalne wymagania: być wiarygodny, godny zaufania, a także atrakcyjny pod względem czasu i ceny dostawy. W Polsce, jak również na świecie, istnieje cały szereg firm kurierskich, które spełniają te wymagania, jak choćby DHL, DPD, FedEx czy UPS.

Stawiając wymagania kurierowi, oczekujemy oczywiście, iż zostaną jak najlepiej spełnione. Jednocześnie chcielibyśmy szybko i łatwo porównać możliwości i oferty poszczególnych firm. Jak tego dokonać?

Ręczne przeglądanie ofert

Każdy z przewoźników na swojej stronie ma możliwość zamówienia kuriera przez osobę prywatną albo przedsiębiorstwo. Można wypełnić jednorazowy formularz albo zdecydować się na stałą współpracę, co jest korzystne dla osób, które nadają wiele przesyłek.

Jednakże znalezienie najbardziej atrakcyjnej oferty w sposób ręczny zajmuje wiele czasu. Każdy cennik należy przejrzeć, poznać wszystkie warunki i dopiero po ich samodzielnym porównaniu, przystąpić do wypełniania odpowiedniego kwestionariusza, który następnie zostanie podstawą do stworzenia listu przewozowego. To zajęcie, nawet jeśli odbywa się przy komputerze, jest dość czasochłonne. Czy da się taki proces uprościć?

Pomoc operatora logistycznego

Operator logistyczny to firma, która współpracuje z różnymi firmami kurierskimi, przedstawiając ich oferty docelowym klientom. Platformy logistyczne działają zazwyczaj na dwóch płaszczyznach: osobistej obsługi klientów w punkcie przyjęć oraz obsługi internetowej.

Decydując się na tę druga opcje, można bez wychodzenia z domu, wygodnie i komfortowo porównać wszystkie propozycje, jakie mają dla nas przewoźnicy. Na stronie operatora logistycznego, takiego jak Kurierovo.pl, wystarczy wpiąć podstawowe informacje o swojej przesyłce, a platforma samodzielnie dostosowuje najlepsze oferty. Dzięki takiej usłudze, porównanie wszystkich ofert zajmuje zaledwie kilka minut. To znacząco ułatwia i przyspiesza cały proces wysyłki, a co za tym idzie – pomaga w łatwym przejściu przez ten czasem trudny proces.

Korzystając z możliwości, jakie daje Kurierovo.pl, w zaciszu własnego domu i o dowolnej porze można zdecydować, która firma to spełniający oczekiwania i jednocześnie tani kurier. Co najważniejsze, sprawdzanie może odbywać się dosłownie o każdej porze, choćby o północy w niedzielę. Z kolei dzięki możliwości wybrania dnia i miejsca odbioru paczki, zostanie ono w pełni dostosowane do potrzeb klientów.

Najtańszy kurier?

Cena przewozu paczki uzależniona jest oczywiście od wielu czynników: jej rozmiaru, kształtu, a także miejsca odbioru i dostawy. Należy być przygotowanym, iż nawet korzystając z usług operatora logistycznego, możemy spotkać się ze stosunkowo wysoką ceną, jeśli chcemy wysłać paletę albo paczka ma się znaleźć za granicą. Czasem jednak warto dopłacić odrobinę czuć się zupełnie bezpiecznie, dlatego polecamy usługi Kurierovo.pl, gdzie zebrane są oferty tylko renomowanych przewoźników. Dzięki nim wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane, a sama przesyłka dotrze na miejsce bez problemu.


Materiał partnera zewnętrznego