Jak urządzić wąską sypialnie?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku wąskiej sypialni konieczne jest zwrócenie uwagi na wiele aspektów | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Większość z nas marzy o ogromnej sypialni z jeszcze większym łóżkiem. Jednak zazwyczaj nie jest możliwe zrealizowanie tych pragnień, ponieważ trudno jest wygospodarować taką przestrzeń. Szczególnie wtedy, gdy mieszkamy w bloku lub szeregowcu. Pamiętajmy o tym, że nawet mając wąską sypialnie, możemy stworzyć ciekawą przestrzeń, która będzie komfortowa i spełni nasze oczekiwania. Konieczne jest tylko to, żebyśmy zwrócili uwagę na najlepsze pomysły, dzięki którym będziemy wiedzieli, jak należy urządzić wąską sypialnię.

Optyczne powiększenie pomieszczenia

Pamiętajmy o tym, że możemy zastosować różne sztuczki, dzięki którym pokój będzie wydawał się większy. Przede wszystkim jest to możliwe dzięki lustrom oraz większej ilości błyszczącej powierzchni. Dzięki temu promienie słoneczne odbijają się od nich i w sypialni jest jaśniej, ale też mamy wrażenie większej przestrzeni. Ważne jest także to, żebyśmy wybierali odpowiednie meble, np. przesuwaną szafę z lustrem na drzwiach. Poza tym dostosujmy ich wielkość do kształtu i rozmiaru pomieszczenia.

Meble na wymiar

Bardzo ważne jest to, że w większości sklepów nie znajdziemy mebli, które będą odpowiednie dla wąskiej sypialni. Duża część z nich będzie po prostu za duża i nie zmieści się w niestandardowym pomieszczeniu. Dlatego konieczne jest to, żebyśmy wybrali meble robione na wymiar. W ten sposób możemy być pewni, że sypialnia zostanie dobrze zagospodarowana, a my nie będziemy mieli wrażenia przepychu i zbyt małej ilości wolnej przestrzeni. Pamiętajmy tylko o tym, że nie wszystkie sklepy mają taką możliwość w swojej ofercie, zatem zwróćmy uwagę na stronę dreamsdesign.pl.

Jakie parametry mebli są odpowiednie dla wąskich sypialni?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w przypadku wąskiej sypialni konieczne jest zwrócenie uwagi na wiele aspektów. Nie chodzi tu tylko od odpowiednie ułożenie mebli i wybranie właściwych dodatków, które optycznie powiększą pomieszczenie. Przede wszystkim należy dokładnie przyjrzeć się parametrom poszczególnych mebli. Dzięki temu będziemy wiedzieli, jakie elementy mogą być mniejsze lub cieńsze, bez obawy o utratę jakości i trwałości materiału.

Najważniejsze parametry

  • Cienka rama – najlepiej sprawdzi się taka, która ma ok. 4 centymetry,
  • Korpus łóżka – wybierajmy takie modele, których korpus ma taką samą szerokość jak materac,
  • Panele ścienne – w tym przypadku optymalna będzie grubość 4 centymetrów.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,