Jak bezpiecznie wysłać przesyłkę?

dziewczyna z kartonowym pudłem na żółtym tle
Bezpieczny transport przesyłki zależy przede wszystkim od kuriera. Jeżeli zatem wybierzesz solidną i rzetelną firmę, na pewno wszystko pójdzie po Twojej myśli | fot.: stock.adobe.com

W dobie pandemii koronawirusa chętniej korzystamy z usług kurierskich. Nie tylko zamawiamy produkty przez Internet, ale jednocześnie w ten sposób przekazujemy pewne przedmioty swoim znajomym. No ale jak to zrobić, aby przesyłka na pewno dotarła do adresata? Z jakich mechanizmów warto skorzystać? Przyda się śledzenie przesyłek czy ważniejsze jest dobre zapakowanie produktu?

Sprawdź swojego kuriera

Bezpieczny transport przesyłki zależy przede wszystkim od kuriera. Jeżeli zatem wybierzesz solidną i rzetelną firmę, na pewno wszystko pójdzie po Twojej myśli. Warto poszperać w Internecie i poczytać opinie na temat różnych kurierów. UPS? GLS? DPD? InPost? Który sprosta Twoim oczekiwaniom? Ciekawym rozwiązaniem jest wybór pośrednika w usługach kurierskich. Cena wysyłki pozostaje bowiem niezmieniona, a w bardzo łatwy i szybki sposób możemy porównać oferty różnych przewoźników. Strona jest też na bieżąco aktualizowana i oferuje różnorodne promocje. A jeżeli częściej zdarza Ci się coś wysyłać, bo na przykład na tym bazuje Twoja działalność gospodarcza, można nawiązać stałą współpracę z pośrednikiem, uzyskując preferencyjne warunki rozliczenia. Oczywiście w ten sposób można korzystać ze wszystkich udogodnień, oferowanych przez firmy kurierskie. Dostępne jest śledzenie przesyłek, powiadomienia sms-owe i inne mechanizmy.

Wykorzystaj śledzenie przesyłek

Śledzenie przesyłek to również doskonałe narzędzie, aby zapewnić swojej paczce bezpieczną i niczym niezakłóconą podróż. Teraz już praktycznie każda rzetelna i profesjonalna firma kurierska korzysta z tego mechanizmu. Pozwala on śledzić przesyłkę od momentu przygotowania jej przez wysyłającego i odebrania od nadawcy, przez całą drogę do celu, poszczególne przystanki, aż po moment, kiedy paczka będzie pod Twoimi drzwiami. Oczywiście śledzenie przesyłek jest najczęściej dobrze skomunikowane z aplikacją w Twoim telefonie albo po prostu dostaniesz kolejne sms-y z powiadomieniami o kolejnych etapach podróży Twojej paczki. Nawet gdyby Twojej paczce przydarzyło się coś po drodze, śledzenie przesyłek umożliwi Ci szybkie znalezienie jej.

Dobrze zapakuj produkt

Jednak dobry kurier i śledzenie przesyłek to nie wszystko. Istotne jest również dokładne i staranne zapakowanie wysyłanego przedmiotu. Chodzi bowiem o to, by paczka samoistnie się nie otworzyła albo nie rozsypała w drodze. Oczywiście kurierzy delikatnie obchodzą się z każdą, nawet najdrobniejszą paczką, ale w transporcie może zdarzyć się wszystko. Ważne jest zatem nie tylko odpowiednie dobranie solidnego kartonu i mocnej taśmy klejącej. Warto też zastosować dodatkowe wypełnienie paczki w postaci folii bąbelkowej albo po prostu skrawków papieru. Ono bowiem zamortyzuje ewentualne wstrząsy i uderzenia. No i podczas pakowania warto też kilkukrotnie sprawdzić adres i nazwisko adresata, aby nie doszło do niepotrzebnej pomyłki.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,