Kinkiety klasyczne czy nowoczesne? Które wybrać?

Kinkiety bardzo często stosowane są jako element dekoracyjny ściany. Szczególnie często możemy spotkać je we wnętrzach urządzonych w stylu retro | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Wybór odpowiedniego oświetlenia wpływa nie tylko na to, jak jasno będzie w pomieszczeniu, ale również na jego wygląd. Nic więc dziwnego, że zanim zdecydujemy się na zakup kinkietu dokładnie analizujemy jaki wariant będzie odpowiedni do wybranej przez nas stylizacji. Sprawdź, kiedy zdecydowanie lepiej sprawdzi się oświetlenie klasyczne, a w jakich sytuacjach nowoczesne.

Kiedy zakładamy kinkiety?

Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy w ogóle zakładamy kinkiety. Okazuje się bowiem, że doskonale sprawdzają się one nie tylko w przypadku konieczności doświetlenia pomieszczenia. Kinkiety bardzo często stosowane są jako element dekoracyjny ściany. Szczególnie często możemy spotkać je we wnętrzach urządzonych w stylu retro. Obrazki lub zdjęcia umieszczone w ramkach w kolorze mosiądzu lub stare złota zazwyczaj zdobią po bokach niewielkie kinkiety. Kiedy jeszcze możemy z nich korzystać? Świetnie sprawdzą się także w niewielkich pomieszczeniach takich jak spiżarnia usytuowana tuż koło kuchni lub schowek pod schodami. W tego rodzaju miejscach zainstalowanie innego rodzaju oświetlenia często jest niemożliwe. Dodatkowo doprowadzenie prądu do ściany zazwyczaj nie wymaga od nas tak dużo pracy, jak umieszczenie punktu świetlnego na suficie. Kinkiety doskonale sprawdzają się także w przypadku pomieszczeń ze skosami. W takim wypadku również założenie oświetlenia na suficie bywa niemożliwe lub też zupełnie nie spełniałoby swojej funkcji.

Do jakiej aranżacji pasują kinkiety klasyczne?

Kinkiety klasyczne są dość uniwersalne, dlatego łatwo jest dopasować je do większości aranżacji. Niestety nie w każdym wypadku będą one dobry wyborem. Jeżeli decydujemy się na wyposażenie wnętrza w konkretnym stylu, należy zadbać o to, aby oświetlenie stanowiło tego dopełnienie. W tym wypadku najlepiej posłużyć się przykładem. Pomieszczenie urządzone w loftowej aranżacji rządzi się swoimi prawami. Konkretne kolorystyka oraz styl mebli i dodatków sprawiają, że kinkiety klasyczne nie będą w tym wypadku dobrym rozwiązaniem. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku stylu skandynawskiego. Co prawda również jest on dość charakterystyczny, jednak jest zdecydowanie mniej wyrazisty niż loftowy. W tym miejscu znajdziesz kinkiety jednego z producentów https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/54-kinkiety-klasyczne. Dzięki temu dobierając oświetlenie, możemy zdecydować czy chcemy utrzymać wnętrze w jednej aranżacji, czy też sprawić, aby stało się bardziej uniwersalne.

Kinkiety nowoczesne – dlaczego warto je wybrać?

Kinkiety nowoczesne docenianie są nie tylko za swoją uniwersalność, ale także oryginalność. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na wariant zupełnie prosty pozbawiony ozdób lub o fantazyjnym kształcie, który z łatwością stanie się wyjątkową ozdobą ściany. Co więcej, kinkiety nowoczesne mogą być także wyposażone w dodatkowe funkcje takie jak sterowanie ruchem czy zapalanie i gaszenie o konkretnych godzinach. W sklepowych ofertach nie brakuje także nowoczesnych kinkietów na baterie. Pozwalają one na dostęp do światła nawet, wtedy gdy jest przerwa w dostawie prądu. W bardziej klasycznym wydaniu nowoczesne kinkiety są miłą odmianą od tradycyjnych zaokrąglonych kształtów. Jeżeli szukasz modelu kwadratowego dającego oryginalne punktowe światło, to wśród nowoczesnych wariantów na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Gdzie kupimy eleganckie kinkiety?

Eleganckich kinkietów można szukać nie tylko w sklepach stacjonarnych. Zdecydowanie większy wybór w atrakcyjnych cenach można znaleźć w internecie. Ilość sklepów jest tak duża, że wśród dostępnego asortymentu można z łatwością znaleźć coś dla siebie. Co więcej, możemy dokładnie sprawdzić wymiary produktu oraz zweryfikować to z naszymi oczekiwaniami. Osoby, które nie mają wyobraźni przestrzennej, mogą naszkicować na ścianie miejsca umieszczenia kinkietu oraz powierzchni, jaką będzie on zajmować. Dzięki temu możemy wybrać wariant, który naprawdę będzie pasował perfekcyjnie do stworzonej przez nas aranżacji. Wystarczy zajrzeć do internetu, np. tutaj https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/47-kinkiety-nowoczesne. Co więcej, każdy produkt możemy dokładnie obejrzeć na zdjęciu, np. tutaj  W sklepach stacjonarnych zazwyczaj wystawionych jest tak dużo kinkietów, że trudno jest skupić się nad konkretnym modelem.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,