Narożnik z funkcją spania – jak wybrać najlepszy?

wybór narożnika
Zdrowy sen to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu, dlatego przed zakupem rozkładanego narożnika do salonu warto bliżej przyjrzeć się jego trwałości oraz jakości wykonania | fot.: materiał partnera

Urządzenie małego mieszkania często stanowi nie lada wyzwanie. Aby zachować jego maksymalną funkcjonalność, należy stawiać na sprawdzone rozwiązania podwyższające komfort jego codziennego użytkowania. Nie każdy może pozwolić sobie na wygospodarowanie sypialni lub pokoju gościnnego, jednak nie jest to problem. Z pomocą przychodzą narożniki z funkcją spania, które cieszą się coraz większą popularnością. Jak wybrać model skrojony na miarę naszych potrzeb?

Narożnik z funkcją spania – rozmiar ma znaczenie

Jednym z najważniejszych czynników, jakimi należy kierować się przy wyborze rozkładanego narożnika jest jego rozmiar. Należy dopasować go do metrażu pomieszczenia, czyli najczęściej salonu, w którym ma pełnić funkcję zarówno wygodnej sofy, jak i łóżka. Narożnik do salonu, szczególnie gdy posiadamy większą rodzinę lub przyjaciele są u nas częstymi gośćmi, powinien być na tyle duży, aby dla wszystkich znalazło się wygodne miejsce do siedzenia. W małym pokoju lepiej postawić na niewielki narożnik z funkcją spania, który po rozłożeniu z łatwością pomieści dwie osoby dorosłe. Pamiętajmy o tym, że mebel ma stanowić dopełnienie aranżacji salonu do sypialni, dlatego jego rozmiar nie powinien przeszkadzać w swobodnym poruszaniu się.

Narożnik rozkładany – z pojemnikiem na pościel

Kupując narożnik z myślą o wykorzystaniu go w roli łóżka sypialnianego w niewielkim mieszkaniu należy zwrócić uwagę na to, czy posiada on dodatkowe miejsce do przechowywania. Duży pojemnik na pościel to absolutna konieczność, jeśli zależy nam na utrzymaniu porządku w salonie lub sypialni. Można w nim schować nie tylko pościel, ale również część domowego wyposażenia, której nie chcemy trzymać na widoku. Pojemnik może znajdować się zarówno pod siedziskiem, jak i w otomanie. Najważniejsze jest jednak to, aby zachować łatwy dostęp do jego wnętrza.

Narożnik do spania – rodzaj tapicerki oraz materiału wypełnienia

Zdrowy sen to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu, dlatego przed zakupem rozkładanego narożnika do salonu warto bliżej przyjrzeć się jego trwałości oraz jakości wykonania. Nie bez znaczenia okazuje się rodzaj zastosowanej tapicerki. Tkanina powinna być odporna na ścieranie, ponieważ podlega ona eksploatacji nie tylko w dzień, ale również w nocy. Warto również postawić na materiały hydrofobowe odporne na zabrudzenia, co jest niezwykle ważne wszędzie tam, gdzie są dzieci. Jeśli chodzi o wypełnienie, dobrym rozwiązaniem okazują się siedziska wykonane z poliuretanowej wysokoelastycznej pianki HR gwarantującej miękkość i elastyczność.

Materiał partnera

Tags from the story
, ,