Obraz do sypialni – jaki?

Sypialnia w bieli i szarości z obraze
Obraz, który zamierzamy zawiesić w sypialni, musi przede wszystkim odpowiadać naszym gustom. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Sypialnia to miejsce, gdzie odpoczywamy i ładujemy baterie na kolejny dzień. Sposobów na relaks jest wiele. Nic jednak nie działa na nasz organizm tak dobrze, jak odpoczynek w miejscu, gdzie nam się podoba i dobrze się czujemy.

Twój wybór

Obraz, który zamierzamy zawiesić w sypialni, musi przede wszystkim odpowiadać naszym gustom. Często niechętnie powierzamy sobie wybór dzieła, twierdząc, że malarstwo to nie do końca nasza dziedzina. Nic bardziej mylnego. Warto zaufać swoim zmysłom i samemu dokonać wyboru. Pamiętać musimy bowiem, że to my będziemy codziennie kilka razy oglądać obraz. Jeśli pójdziemy za głosem innych lub aktualnych trendów, nic pozytywnego z tego nie wyniknie. Nie oznacza to jednak, że nie warto korzystać z rad odnośnie lokalizacji oraz wymiarów obrazu. Ostateczna decyzja zawsze jednak powinna nasza.

Jakiego obrazu nie wybierać?

Warto jednak przestrzegać ogólnie przyjętych zasad i wytycznych. Specjaliści od aranżacji sugerują, aby wybierając obraz do sypialni, kierować się zasadami feng shui. Ta chińska sztuka planowania przestrzeni jest przydatna właśnie w pokoju, w którym śpimy. Pomaga zadbać o jakość snu, ale ma też wpływ na nasze relacje z partnerem. Feng shui głosi, że warto zdecydować się na obrazy prezentujące płynącą wodę, egzotyczne kwiaty czy kwitnące drzewa i krzewy. Nie powinniśmy wieszać obrazów członków rodziny, ponieważ podświadomie wywoła to wrażenie obserwacji. Stonowane barwy doskonale sprawdzą się, jeśli chcemy zachować spokój i harmonię. Na malowidłach mogą się znaleźć drzewka, świece czy znak yin i yang, które symbolizują równowagę. Ładny obraz w efektownej ramie to jednak spory wydatek, który może przekroczyć nasze oszczędności. Przy aranżacji sypialni mogą się przydać pożyczki pozabankowe, które pomogą na wybór dodatków, w tym obrazu.

Pomysł na obraz do sypialni

Inspiracji na temat tego, jaki obraz powinniśmy wybrać do sypialni, warto szukać w Internecie. Ciekawe propozycję można znaleźć przeglądając katalogi aranżacyjne, portale wnętrzarskie czy też strony sklepów z wyposażeniem domu. Właśnie tam możemy znaleźć ciekawe pomysły na obrazy, które będą harmonijnie komponować się ze stylem, w jakim urządzona jest nasza sypialnia. Kupno obrazu może okazać się często sporym wydatkiem, dlatego warto wcześniej zaplanować zakup lub zorientować się, czy pomocne mogą okazać się pożyczki pozabankowe w Profi Credit. Należy jednak wcześniej upewnić się, czy zakup obrazu do sypialni jest dla nas ważny i czy będziemy w stanie terminowo spłacić swoje zobowiązanie, jeśli zdecydujemy, że pożyczki pozabankowe to rozwiązanie dla nas.


Materiał partnera zewnętrznego