Sypialnia z łóżkiem dwuosobowym – trendy na 2021 rok

łózko pudrowy róż
W sypialni wciąż króluje idea minimalizmu, która stała się modna już w poprzednim sezonie | fot.: materiał partnera

W sypialni spędzamy około jednej trzeciej całego naszego życia. Z powodu pandemii, pracy i nauki zdalnej ten ułamek prawdopodobnie wzrósł. To dlatego jeszcze ważniejsze jest, aby zadbać o swój komfort, praktyczne wyposażenie tego pomieszczenia i nadanie mu wyjątkowego charakteru. Poznaj trendy na wyposażenie i wykończenie sypialni z łóżkiem dwuosobowym w 2021 roku, dzięki którym wprowadzisz świeżość w sypialni oraz stworzysz idealne sanktuarium spokoju i odpoczynku. 

  1. Minimalizm wciąż na czasie, czyli spokój i relaks

W sypialni wciąż króluje idea minimalizmu, która stała się modna już w poprzednim sezonie. Warto jednak podkreślić, że nie oznacza on wcale pozbycia się wszystkich kolorowych dodatków i nie jest oznaką estetycznego wybrakowania. Wręcz przeciwnie, sypialnia urządzona w minimalistycznym stylu sprawia, że pomieszczenie staje się przytulniejsze i wygodniejsze, a zbędne dodatki nie rozpraszają w odpoczynku. Z tym stylem wiąże się także kolejny trend, czyli coraz bardziej popularne stosowanie kolorów Ziemi. Ziemiste odcienie czerni, szarości i brązu podkreślają połączenie człowieka z naturą i dodają poczucia stabilności i spokoju.

  1. Odpowiednie światło, czyli podstawa 

Za przyjemną atmosferę i poprawę nastroju w sypialni odpowiada także przemyślany schemat oświetlenia. Warto, aby po obu stronach łóżka znajdowały się lampki nocne, kinkiety lub nisko zawieszone lampy wiszące, które umożliwią czytanie przed snem lub oświetlą drogę podczas wstawania. Wyrazista górna lampa natomiast powinna być swoistym wykończeniem i uzupełnieniem stylu sypialni. Wybierz taką, która nada sypialni odpowiedniego charakteru, zgodnie z przyjętym wzorem stylistycznym. Nie zapomnij także o świetle dziennym w postaci dużych okien, które pozwoli ci korzystać z pomieszczenia podczas codziennych zadań takich jak sprzątanie, ścielenie łóżka czy składanie ubrań.

  1. Barwy natury i egzotyka, czyli wakacje w sypialni

Podczas pandemii i długiego zamknięcia w domu, wszyscy marzyliśmy o dalekich podróżach w egzotycznych kierunkach. Te marzenia o wielobarwnych krajobrazach widoczne są także w sypialni. Głębokie błękity, mocny żółty i tropikalne zielenie to zdecydowany trend na 2021. W połączeniu z kolorowymi dodatkami i mnóstwem roślin tworzą idealny mikroklimat, dzięki któremu codziennie można poczuć się jak na wakacjach. Otoczenie roślin wpływa także pozytywnie na przepływ powietrza i pozwala się zrelaksować.

  1. Nie bój się łączenia stylów, czyli powrót eklektyzmu

Jeszcze do niedawna w poradnikach estetycznych czytaliśmy o ważnej zasadzie, czyli utrzymywania jednorodnego stylu w każdym pomieszczeniu. W 2021 roku trendem jednak jest wprowadzenie odrobiny szaleństwa i improwizacji. Przykładowo, poprzez połączenie elementów antycznych, nowoczesnego łóżka dwuosobowego i kilku dodatków z odzysku powstaje wyjątkowy zestaw z wieloma kolorami i fakturami. Oczywiście w przypadku łączenia stylów potrzebne jest minimum poczucia estetyki i przede wszystkim własne przekonania. W końcu sypialnia to sanktuarium i to pomieszczenie powinno oddawać naszą osobowość i pasować nam do gustu.

  1. Wyjątkowe zagłówki i łóżka tapicerowane

Wyjątkowym punktem centralnym sypialni w tym roku są przyciągające uwagę zagłówki i łóżka tapicerowane. Decydując się na taki krok, łóżko staje się najważniejszym miejscem w pomieszczeniu, które nadaje całości wyjątkowego uroku. Wybór zagłówka to tylko kwestia naszej wyobraźni. Metalowe, tapicerowane czy drewniane – wszystkie opcje są dobre, dopóki pasują do naszego gustu i wykończenia. Wezgłowie sprawdzi się w sypialniach z dużymi łóżkami dwuosobowymi nadając im wyjątkowego efektu “wow” i podkreśla charakter wnętrza. Co więcej, coraz bardziej modne stają się kolorowe narzuty, poduszki i dodatki na łóżko, które stanowią swoiste wykończenie wnętrza i kropkę nad “i”. Ogromny wybór łóżek tapicerowanych zapewnia Senpo, polski producent łóżek i materacy. W ich ofercie znajdziesz setki faktur, kolorów i rodzajów łóżek dwuosobowych wykonywanych na wymiar. 

Materiał partnera