Obrazy z drzewami – dekoracja, z którą się zrelaksujesz

fototapeta z motywem drzewa
Od kilku już lat daje się zauważyć wyraźny trend związany z ekologią i dbaniem o środowisko. Po zachłyśnięciu się nowoczesnymi technologiami i życiem wielkich miast, coraz chętniej szukamy wypoczynku na łonie natury, a do naszych aranżacji wprowadzamy roślinne motywy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W upalne dni lubimy ukryć się przed palącym słońcem w cieniu drzew, a gdy pada pod gęstymi liśćmi szukamy schronienia jeśli akurat zapomnieliśmy wziąć z domu parasola. Już Jan Kochanowski pisał w swojej fraszce „Na lipę”: „Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie! Nie dójdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie (…) swym cichym szeptem sprawić umiem snadnie, że człowiekowi łacno słodki sen przypadnie”. Jeśli marzysz o takim błogim nastroju w swoim domu, wprowadzisz go sięgając po malownicze obrazy z drzewami.

Od kilku już lat daje się zauważyć wyraźny trend związany z ekologią i dbaniem o środowisko. Po zachłyśnięciu się nowoczesnymi technologiami i życiem wielkich miast, coraz chętniej szukamy wypoczynku na łonie natury, a do naszych aranżacji wprowadzamy roślinne motywy. Nie bez przyczyny Instytut Pantone  kolorem roku 2017 ogłosił Greenery – soczysty odcień zieleni, a projektanci wnętrz sięgają po wzory inspirowane monsterą, paprocią czy palmowymi liśćmi. Jeśli chcemy by w naszym salonie lub sypialni zapanował przyjemny nastrój, to warto sięgnąć po odpowiednio dobrany obraz. Drzewo ukazane w pełnym rozkwicie lub zaledwie pojedyncza gałązka obsypana kwiatami sprawi, że wystrój w mgnieniu oka stanie się o wiele bardziej przytulny. – wypowiedź specjalisty z portalu Redro.pl.

Egzotyczne palmy czy rodzime brzozy?

Pośród wielu, najprzeróżniejszych wzorów, znajdziemy zarówno gatunki naszych polskich drzew, jak i tropikalnych odmian z terenu całego świata. W zależności od tego, jaka stylistyka panuje w naszym wnętrzu, powinniśmy tak dobrać obraz, aby stworzył harmonijną całość z naszą aranżacją. Warto zwrócić uwagę jednak nie tylko na rodzaj drzewa, ale także sposób jego zaprezentowania. Obrazy na płótnie mogą przedstawiać i malownicze fotografie i rysunkowe grafiki.

  • Egzotyczne inspiracje

https://redro.pl/fototapeta-vintage-stonowanych-palmy-sylwetki-o-zachodzie-slonca-,73526898

Dużym zainteresowaniem cieszą się egzotyczne oraz orientalne wzory. Jest to znakomity sposób by ożywić aranżację i nadać jej wyrazistego charakteru. W oszczędnie urządzonym wystroju możemy pozwolić sobie praktycznie na każdy obraz – drzewo zarówno w wersji minimalistycznej, jak i realistycznej będzie się w nim świetnie prezentować. Jeśli jednak w naszym pokoju dominuje określona estetyka lub wyraziste akcenty – warto właśnie do nich dopasować wzór. Na szczególną uwagę zasługują kwitnące wiśnie, tropikalne palmy o rozłożystych liściach i karłowate drzewka porastające pustynie, które doskonale prezentują się w afrykańskim wystroju. – powiedział specjalista z Redro.pl.

  • Polskie korzenie

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – ciekawych źródeł inspiracji warto też szukać na naszym podwórku. Przepiękne sosny porastające morskie wybrzeża, charakterystyczne wierzby płaczące o opadających gałęziach czy kasztanowce, które swymi owocami cieszą zarówno dzieci, jak i dorosłych, przemienią każde wnętrze nie do poznania. Typowo polskim drzewem, niedocenianym w kwestiach dekoracyjnych, jest także brzoza. Taki obraz drzewa – czarno białe, charakterystyczne pnie na tle zielonej łąki – ożywi monochromatyczny wystrój zachowując jednocześnie elegancki charakter pokoju.

https://redro.pl/obrazy/tematy/natura/

  • Rysunkowe wariacje

Zdjęcie ukazujące malowniczą przyrodę to sprawdzony sposób na dekorację wnętrza. Jeśli jednak lubimy oryginalne rozwiązania, to warto poszukać obrazu ukazującego drzewo w niecodzienny sposób – na przykład nawiązując do dzieła sztuki. W dziewczęcej aranżacji znakomicie będzie się prezentował wzór imitujący japoński drzeworyt lub rysunek czarnym tuszem. Z kolei w salonie w stylu glamour geometrycznie przedstawione, złote drzewo na czarnym tle spotęguje elegancki nastrój. Ciekawą propozycją są także obrazy przypominające nastrojową akwarelę.

Inspirując się fraszką Kochanowskiego, gdy potrzebujesz odrobiny relaksu siądź w parku pod drzewem i wypoczywaj w jego cieniu. Jeśli jednak nie masz siły by po całym dniu pracy wyjść z domu, usiądź wygodnie w fotelu i kontemplując piękno zaklęte w obrazie poczuj się tak, jakbyś właśnie wypoczywał pod gałęziami rozłożystej lipy.


Materiał partnera zewnętrznego