Ogrzanie domu bez węgla – dzięki folii grzewczej to możliwe!

ogrzewanie bez węgla
Folię grzewczą pod panelami z powodzeniem można nazwać jednym z najnowocześniejszych – a może nawet najnowocześniejszym – systemem ogrzewania | fot.: stock.adobe.com

Kwestie ogrzewania domów i mieszkań są obecnie tematem częstych rozmów, ale również zmartwień. Ograniczona dostępność węgla, ale również jego wysokie ceny, nierzadko spędzają sen z powiek właścicieli nieruchomości. Nic więc dziwnego, że poszukujemy alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich może być folia grzewcza pod panelami. Jak działa i co ją wyróżnia na tle innych systemów grzewczych?

Czym jest folia grzewcza pod panele?

Folię grzewczą pod panelami z powodzeniem można nazwać jednym z najnowocześniejszych – a może nawet najnowocześniejszym – systemem ogrzewania. Jest to jednocześnie system zeroemisyjny, który zasilany jest prądem, zatem istnieje sposób na to, by ogrzewać dom nie tylko niewielkim nakładem kosztów, ale również przy bardzo ograniczonym, negatywnym wpływie na środowisko. Co więcej, folia grzewcza pod panelami może służyć zarówno jako główne, jak i jako dodatkowe źródło ogrzewania, którego celem jest zmniejszenie kosztów. Jej montaż bezpośrednio pod podłogą sprawia, że ciepło dostarczane jest od razu do miejsca docelowego, w sposób bezpośredni. To z kolei znacząco skraca czas, w którym ciepło staje się w domu wyczuwalne. Wyjątkowe w systemie ogrzewania folią grzewczą jest również ogrzewanie na podczerwień. Ten rodzaj ciepła jest zdrowszy, dobry dla domowych roślin i niezwykle wydajny. Przedmioty, które ogrzane są podczerwienią, oddają swoje ciepło do powietrza. 

Folia grzewcza pod panelami – czy obsługa jest trudna?

W przypadku nowinek technicznych, zwłaszcza tak istotnych jak te, które dotyczą ogrzewania domu, dość istotna jest kwestia obsługi systemu. Zachodzą bowiem obawy, że może być trudna lub awaryjna, a to z kolei zwiększa koszty użytkowania. W przypadku maty pod panele należy spodziewać się jednak superlatywów. 

  • Folie grzewcze pod panele objęte są długoletnimi gwarancjami, co nie tylko daje pewność i spokój podczas użytkowania, ale również pozwala sądzić, że są to produkty bardzo trwałe. Jeśli producent folii grzewczej nie ma obaw co do udzielenia gwarancji na długie lata, może to oznaczać jedynie najwyższą jakość produktu. 
  • Folii grzewczej towarzyszą elektroniczne termostaty pokojowe. Dzięki temu ten system ogrzewania jest bezobsługowy i nie wymaga praktycznie żadnego zaangażowania ze strony domowników, by utrzymać pożądany stan ciepła wewnątrz nieruchomości. 

Z powodzeniem można zatem mówić o tym, że folie grzewcze pod panele to coś, co docelowo może całkowicie zastąpić konieczność ogrzewania domu węglem. 

Materiał partnera

Tags from the story
,