Jak urządzić mieszkanie zgodnie z trendami?

Mieszkanie urządzone zgodnie z trendami
Jednym z kluczowych elementów wystroju każdego mieszkania jest kolorystyka. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nowoczesne trendy modowe dotyczą nie tylko ubrań. To również projektowanie i urządzanie mieszkania. Inspiracji w tym zakresie jest bardzo wiele, a chcąc zaaranżować własne cztery kąty w wyjątkowy sposób, dobrze jest posiłkować się naczelną zasadą, jaką jest łączenie estetyki z funkcjonalnością. Zaprezentujemy kilka pomysłów na nowoczesny dom, które zupełnie odmienią każde wnętrze, nadając mu ciekawego i modernistycznego charakteru.

Kolorystyka

Jednym z kluczowych elementów wystroju każdego mieszkania jest kolorystyka. Już na początku remontu domu powinniśmy podjąć decyzję w tym zakresie, aby wyposażenie i dekoracje dostosować do kolorów ścian. Dziś w modzie jest lekkość i delikatność. Mieszkanie można urządzić w dowolny sposób, stosując na ścianach farby zgodne z naszym indywidualnym gustem.

Jednakże w tym zakresie obowiązuje pewna moda. Aktualnie na topie są trzy kolory: czerń, biel i szarość. Te barwy, łączone ze sobą w dowolny sposób, tworzą wnętrze czyste, eleganckie i przyjemne. Nadają się nie tylko do salonu, ale także do sypialni czy gabinetu. Od tego trendu warto odejść jedynie w zakresie pokoi dziecięcych, gdzie powinna dominować kolorystyka nieco bardziej zróżnicowana.

Minimalizm

Kolejną zasadą, niezwykle istotną przy nowoczesnym urządzaniu mieszkania, jest umiarkowanie. Warto pamiętać, iż modernistyczne wnętrze to brak zbędnych elementów wyposażenia oraz dekoracji. Liczy się smak, gust, klasa i lekkość formy. Nawet we wnętrzach o charakterze nieco bardziej odważnym – industrialnym ceniony jest minimalizm. Wszystkie dodatki, jakie umieszczamy w nowoczesnym mieszkaniu, powinny nawiązywać wyglądem do ogólnego stylu i nie akcentować zbytnio swojej obecności w pomieszczeniu.

Ta sama zasada dotyczy mebli, szczególnie w zakresie ich formy. Chcąc urządzić nowoczesne mieszkanie, dobrze jest – wykorzystując choćby pożyczki pozabankowe – zlecić zaprojektowanie i wykonanie mebli wykwalifikowanemu stolarzowi. Zabudowę powinna stanowić jedna bryła, pozbawiona nadmiernej ilości półek, wnęk i ozdobników. Lakierowane, błyszczące fronty dodadzą meblom lekkości i elegancji.

Łączenie powierzchni

Nowoczesne mieszkanie to także moda na tak zwane open space, czyli łączenie niektórych pomieszczeń ze sobą. W budynkach dopiero powstających zwykle wspólna przestrzeń jest standardem. Jeśli dysponujemy mieszkaniem przeznaczonym do remontu, wówczas warto skonsultować się z firmą budowlaną, które ściany można bezpiecznie wyburzyć, aby zyskać dodatkową przestrzeń.

Jednym z najpopularniejszych sposobów na łączenie pomieszczeń, jest usunięcie ściany rozdzielającej kuchnię i salon. Dzięki temu prostemu zabiegowi tworzymy przestronne miejsce, nadające mieszkaniu ciekawego charakteru. Rozwiązanie to wymaga także zastosowania odpowiednich mebli kuchennych czy wydajniejszej wentylacji, aby zapachy z gotowania nie przedostawały się do części rekreacyjnej mieszkania. Pożyczki pozabankowe pomogą sfinansować zakup niezbędnych sprzętów kuchennych, które stworzą idealną, stylową całość.

Nowoczesne urządzanie mieszkania to przede wszystkim minimalizm. Jeśli wdrożymy tę zasadę w życie, z pewnością stworzymy modne, przytulne i ciekawe wnętrze. W sytuacji, w której nie potrafimy samodzielnie zaprojektować domu, warto skorzystać z pomocy architektów. Koszty projektu pomogą sfinansować pożyczki pozabankowe, a my zyskamy modernistyczny dom, odpowiadający naszym oczekiwaniom funkcjonalnym i estetycznym.


Materiał partnera zewnętrznego