Płytki Codicer Arte 25×25 – jak je wykorzystać, by stworzyć ciekawe wnętrze

podłoga w salonie
Firma Codicer to hiszpański producent, który w świecie ceramiki ceniony jest za odwagę | fot.: materiał partnera

Firma Codicer to hiszpański producent, który w świecie ceramiki ceniony jest za odwagę. W swojej ofercie ma płytki, które kolorystyką lub wzornictwem wybiegają daleko poza codzienne standardy. Taka właśnie jest kolekcja arte 25×25 – silna, dynamiczna i dekoracyjna. Wymaga też umiejętnego wykorzystania. Wtedy odwdzięczy się pięknym wnętrzem. Doradzimy Ci, jak zastosować w aranżacjach jej kunszt, aby zachwycić każdego.

Inspiracja Dalekim Wschodem

codicer art egrey płytki
Płytki Codicer Arte 25×25 to sześć różnych kolorystycznie propozycji | fot.: materiał partnera

Płytki Codicer Arte 25×25 to sześć różnych kolorystycznie propozycji, które łączy wzornictwo inspirowane Dalekim Wschodem w czasiejego największej świetności. Bogatą ornamentykę podkreślają silne barwy oparte o kontrastowe zestawienie bieli i czerni. W niektórych propozycjach przełamują je elementy czerwone, niebieskie lub szare. To jest jedyne, co różni je między sobą. Wśród nich na uwagę zasługuje Codicer Arte Soft Grey w szaro-białej tonacji, która znacznie łagodzi dominujący charakter płytki.

Warto zaznaczyć, że jest to propozycja mrozoodporna, zatem można ją zastosować nie tylko we wnętrzu, ale też na tarasie, balkonie i patio.

Odważna propozycja na całą podłogę

Kolekcja arte 25×25 lubi duże powierzchnie. Mimo że są to propozycje dekoracyjnych płytek o charakterze patchworkowym, niezbyt dobrze prezentują się pojedynczo. W większej ilości tworzą natomiast piękny wzór, który wydobywa z nich cały zamysł artystyczny.

Najsilniejszą z nich jest bazowa Codicer Arte 25×25 utrzymana w minimalistycznej kolorystyce biało-czarnej. Jeśli chcemy wykorzystać ją na podłodze, mamy 2 rozwiązania. Jednym z nich jest położenie ceramiki na całej powierzchni. To opcja dla najbardziej odważnych, gdyż będzie bardzo mocnym i dominującym akcentem.

Dokładnie taki efekty wywoła zresztą każda płytka, jaką proponuje kolekcja arte 25×25. Dlatego w Terradeco polecamy pozostałe opcje do jej wykorzystania.

Płytki Codicer Arte 25×25 – ciekawa forma dywanu

podłoga w kuchni Kolekcja arte 25x25
Kolekcja arte 25×25 lubi duże powierzchnie | fot.: materiał partnera

Drugim rozwiązaniem jest ułożenie tej ozdobnej ceramiki w części podłogi np. na środku salonu, przy wannie w łazience lub wzdłuż przedpokoju oraz połączyć ją z białymi lub czarnymi płytkami w formie tła. W ten sposób kolekcja arte 25×25 zastąpi w domu dywan lub chodnik. W tym przypadku pamiętać należy, aby jako tło wybrać płytki matowe. Te błyszczące wejdą w konflikt z satynową powierzchnią Codicer Arte.

Ściana jak żadna inna

Oto trzecia możliwość – płytki Codicer Arte 25×25 przepięknie wyeksponują ścianę za kominkiem, czy telewizorem, przyciągną uwagę nad stołem w kuchni, albo wydzielą strefę natryskową w łazience. Same stanowią doskonałą dekorację, więc nie potrzebują innych drobiazgów i bibelotów.

Art deco, glamour i nowocześnie

Ze względu na swój dekoracyjny charakter kolekcja arte 25×25 najlepiej pasuje do stylów bardziej ozdobnych takich, jak art deco, czy glamour. Jednak dobrze komponuje się także we wnętrzach nowoczesnych, gdzie lekkie i proste formy mebli oraz minimalistyczna kolorystyka nie tłumi wrażenia, jakie wywołuje bogata ceramika. Dobrze wygląda z metalem i szkłem.

Z pewnością płytki Codicer Arte 25×25 to jedna z ciekawszych propozycji na rynku. Nie ukrywamy, że wymagają zmysłu aranżacyjnego, jednak ułożone w odpowiedni sposób odwdzięczą się rewelacyjnym wnętrzem, które będzie wprawiało w zachwyt każdego, kto się z nim zetknie.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,