Przygotuj swój dom na zimę

Przygotuj swój dom na zimę
Klasyczne, ciepłe i proste materiały to najlepszy sprzymierzeniec, gdy za oknem spadają temperatury.  | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pierwszy śnieg w tym roku mamy już za sobą! Niedługo Święta oraz Sylwester, a także kilka zimowych miesięcy. Jak przygotujemy na to nasz dom? Przedstawimy wam kilka pomysłów i wskazówek, żeby nawet w najzimniejszy wieczór stycznia mieć w domu przytulny i ciepły klimat!

Skandynawio, witaj!

Styl skandynawski, chociaż prosty i minimalistyczny, paradoksalnie może być bardzo ciepły i przytulny. Wszak w Szwecji czy Norwegii zimy potrafią być naprawdę mroźne! Dlatego urządzenie mieszkania na zimę w tym stylu to wyjątkowo dobry pomysł. Połączenie jasnych barw z ciepłymi, puchatymi dywanikami oraz świeczkami z pewnością wprowadzi pożądany, przytulny klimat.

Zapachy zimy

Żeby w pełni przygotować się do zimy w domu powinniśmy zadbać także o… zapach. To dzięki skojarzeniom dotyczących zapachów możemy przenieść się w dowolne miejsce z naszych wspomnień. Z czym kojarzy ci się ciepły, zimowy dom? Czy to zapach szarlotki, a może drewna palonego w kominku? Dzięki woskom i świecom zapachowym całe twoje mieszkanie może pięknie pachnieć i wprowadzać innych (oraz ciebie!) w klimat.

Wełna, kaszmir

Klasyczne, ciepłe i proste materiały to najlepszy sprzymierzeniec, gdy za oknem spadają temperatury.  Koce ze sztucznych materiałów wymień na te wykonane z naturalnych surowców – takich jak kaszmir czy wełna. Posłużą Ci na lata, gwarantując ciepło i doskonałą jakość.

Przytulny salon

Zadbaj o to, by twój salon aż zachęcał do spędzania w nim leniwych zimowych wieczorów. Na sofie połóż kilka poduszek, zakryj ją ciepłym pledem i postaw obok stolik kawowy, żeby domownicy i goście mieli miejsce na stawianie przekąsek.

 

Stolik kawowy od hoomZdjęcie: Stolik kawowy – www.hoom.co

Jadalnia jak z zimowego snu

Czy przy stole w jadalni także możemy wprowadzić ciepły klimat? Oczywiście! Wystarczy przyozdobić stół kwiatami oraz udekorować nakrycia – niekoniecznie musisz wybierać typowo świąteczne czy zimowe motywy. Wszystko zależy od twojego gustu. Jeśli zależy ci jednak na „zimowych” skojarzeniach to skup się na czterech dominujących barwach – złoto, srebro, czerwień oraz głęboka zieleń.

Przy zastosowaniu tych wskazówek gwarantujemy, że nawet największy przeciwnik zimy pokocha ją dzięki waszemu wnętrzu!


Materiał partnera zewnętrznego