Wybór materaca o idealnych właściwościach

Przed dokonaniem zakupu, warto przestudiować najbardziej popularne rodzaje materacy, zdecydować się na jeden z dostępnych stopni twardości oraz sprawdzić z jakich materiałów stworzono dany produkt | fot.: stock.adobe.com

Nie ulega wątpliwości, że wybór idealnie dopasowanego materaca to nie lada wyzwanie. Producenci oferują produkty o rozmaitym charakterze oraz prześcigają się w zakresie rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych. Przed dokonaniem zakupu, warto przestudiować najbardziej popularne rodzaje materacy, zdecydować się na jeden z dostępnych stopni twardości oraz sprawdzić z jakich materiałów stworzono dany produkt. Jeśli borykamy się z bólem pleców lub kręgosłupa, niemniej istotne jest również uwzględnienie właściwości leczniczych materaca.

Poszukując nowoczesnego materaca dla siebie i swojej rodziny, z pewnością warto przejrzeć ofertę sklepu internetowego JMB Design. Asortyment został podzielony na jasno sprecyzowane kategorie, co umożliwia wybór produktu o odpowiednim charakterze. Pamiętaj, że dobór materaca jest kwestią indywidualną. Są zwolennicy rozwiązań bazujących na sprężynach oraz tacy, którzy wolą produkty piankowe. Tak samo w zakresie twardości, nie każdy czuje się komfortowo na bardzo twardym lub bardzo miękkim materacu. Poniżej znajdziesz krótką charakterystykę poszczególnych rodzajów materacy, co znacznie ułatwi Ci podjęcie właściwej decyzji zakupowej.

Materace dla osób ceniących tradycyjne rozwiązania

Wśród osób dokonujących zakupu materaca, zawsze pierwszym wyborem są materace kieszeniowe. Z uwagi na swój uniwersalny charakter, trwałość oraz komfort cieszą się one niesłabnącym zainteresowaniem Klientów. Zawarty w nich mechanizm sprężynowy zapewnia idealne podparcie oraz dba o właściwą kondycję kręgosłupa. Model JMB OPTIMAL HR H2 to propozycja odpowiednia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to sprężysty materac kieszeniowy, który zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, antyalergiczne właściwości oraz jednolite podparcie.

materac kieszeniowy
fot.: materiał partnera zewnętrznego

 

A może hybryda?

W sklepie JMB Design dostępne są również materace hybrydowe łączące w sobie zalety konstrukcji opartych na elastycznej piance oraz sprężynach. Takie połączenie przyczynia się do zwiększania wytrzymałości produktu oraz daje efekt komfortowego otulenia ciała podczas snu. Dobrym przykładem materaca hybrydowego jest model JMB CARAT HYBRYD H1, który posiada aż 7 wydzielonych stref twardości. Co to oznacza? Produkt zapewnia optymalne podparcie kończyn oraz kręgosłupa przyczyniając się do wyjątkowo komfortowego snu.

materac hybrydowy
fot.: materiał partnera zewnętrznego

 

Strażnik zdrowego snu – materac termoelastyczny

Jeśli chodzi o zdrowy sen, materac termoelastyczny nie ma sobie równych. Świetnie podpiera całe ciało, przyczyniając się do optymalnego rozluźnienia mięśni oraz stawów. W efekcie, budzimy się wypoczęci, z lepszym nastawieniem do codziennych obowiązków. Jeśli interesują Cię materace termoelastyczne o właściwościach ortopedycznych, dobrym wyborem okaże się model JMB MPK-PVE H1.

materac termoelastyczny
fot.: materiał partnera zewnętrznego

Idealne rozwiązanie dla par – materac o dwóch stopniach twardości

Jest to propozycja, która sprawdzi się znakomicie w małżeńskiej sypialni. Materac Carat Mixt H2/H3 z oferty sklepu JMB Design posiada dwa stopnie twardości: H2 oraz H3, dzięki czemu może zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Materac Carat Mixt H2/H3
fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kieszeniowa formatka z flizeliny chroni przed wybudzeniem spowodowanym zmianą pozycji partnera, natomiast zastosowanie mocniejszych drutów w newralgicznych miejscach przyczynia się do odpowiedniej współpracy materaca z kręgosłupem.

Wybierz optymalne rozwiązanie dla siebie

Rynek oferuje szeroką gamę rozwiązań w zakresie materacy do spania. Wybór odpowiedniej opcji powinien opierać się na naszych indywidualnych preferencjach oraz potrzebach, jednak nie warto zapominać o tym, że tylko produkty renomowanych marek przyniosą oczekiwane efekty. Wyżej wspomniane propozycje sklepu internetowego JMB Design to jedynie część bogatej oferty producenta. W ofercie znajdują się m.in. również materace nawierzchniowe, które wyrównują powierzchnię spania. Zachęcamy do przejrzenia wszystkich propozycji marki, a w razie wątpliwości do zasięgnięcia porady od doświadczonego specjalisty JMB Design.


Materiał partnera zewnętrznego