Serwetki papierowe – jak dobrać do okazji?

papierowe serwetki
Kwestia dopasowania wzorów serwetek papierowych do okazji jest bardzo ważna | fot.: stock.adobe.com

Serwetki papierowe powinny znaleźć się na każdym pięknie udekorowanym stole. Są nie tylko praktyczne, lecz również pełnią funkcję ozdobną. Szczególnie chętnie sięgamy po nie podczas uroczystych obiadów czy kolacji. Inne wzory wybierzemy na Boże Narodzenie, a inne dobrze sprawdzą się podczas urodzin czy romantycznego wieczoru.

Serwetki papierowe – jakie mają zalety?

Serwetki papierowe dobrze będą się prezentować obok nakrycia stołu. Dzięki temu, że można położyć je pod sztućcami, zmieszczą się na każdym, nawet najmniejszym stole. Dobrane w neutralnych barwach, nie będą rzucać się w oczy i świetnie wkomponują się w aranżację. Bardziej wymyślne wzory mogą być natomiast ciekawym akcentem dekoracyjnym. Wielką zaletą serwetek papierowych jest to, że można im nadać przeróżne, fantazyjne kształty. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uformować je na kształt ptaków czy też kwiatów. Taki akcent z pewnością przyciągnie uwagę gości oraz idealnie podkreśli wyjątkowy charakter kolacji. Serwetki papierowe występują w wielu kolorach, wzorach oraz rozmiarach. Nie są drogie, dlatego każdy może sobie na nie pozwolić i niskim kosztem stworzyć godne zapamiętania dekoracje. Oczywiście nie można zapominać, że to dodatek również praktyczny, pozwalający zachować higienę podczas jedzenia. Szykując się na szczególną okazję, warto mieć w domu zestaw serwetek papierowych. Dobrze sprawdzą się również na co dzień. 

Jaki wzór serwetek papierowych wybrać?

Kwestia dopasowania wzorów serwetek papierowych do okazji jest bardzo ważna. Udając się do sklepu z wyposażeniem do domu, przekonamy się, że wybór jest bardzo duży. Często można spotkać się z wzorami sezonowymi. Na imprezę w Halloween warto zakupić modele w dynie i nietoperze, a na Boże Narodzenie – w błyszczące gwiazdy, gałęzie jemioły czy też świąteczne renifery. Ciekawe, sezonowe serwetki znajdziemy też przed Wielkanocą. Jeśli decydujemy się na aranżację stołu w konkretnym kolorze, to warto dopasować do niej również serwetki papierowe – ich kolor nie powinien gryźć się z kolorem obrusu. Na wystawnych kolacjach świetnie sprawdzą się głębokie barwy, takie jak bordo czy butelkowa zieleń. A podczas luźniejszego spotkania ze znajomymi, możemy postawić na pastelowe kolory oraz różnorodne, ciekawe wzory. Ciekawym pomysłem jest dopasowanie serwetek dekoracyjnych do świec stojących na stole. Można je wybrać w tym samym kolorze, co nada aranżacji elegancji oraz spójności. Wybierając serwetki papierowe, warto jest kierować się swoimi własnymi upodobaniami, a także dopasować je do okazji. 

Materiał partnera

Tags from the story