Sypialniana toaletka – różne rodzaje mebli, rozwiązań i akcesoriów do mniejszego i większego pomieszczenia

toaletka w sypialni
Osoby, które mają zaledwie kilka kosmetyków do pielęgnacji oraz niewielką ilość produktów koloryzujących będą zadowolone z prostego blatu i wystarczy im jedna szuflada | fot.: stock.adobe.com

Toaletka w sypialni to marzenie wielu kobiet. Jednak sam mebel może występować w wielu odmianach. Wszystko w zależności od tego w jakim stylu mamy urządzoną sypialnię lub też ile kosmetyków posiadamy. W toaletce można trzymać naprawdę różne rzeczy, choć głównie skupia się ona na zebraniu przyborów i produktów poprawiających urodę. Zatem jak wybrać odpowiedni mebel, aby służył nam przez lata?

Meble zgodny z aranżacją wnętrza

Przede wszystkim urządzając wnętrze sypialni warto pomyśleć, o tym w jaki sposób chcemy przechowywać kosmetyki. Wiele osób trzyma je po prostu w łazience i to im wystarcza. Jednak, gdy chcemy mieć swój kącik w sypialni, w którym można by było usiąść i cieszyć się używanymi produktami kosmetycznymi, robić maseczki czy makijaż, warto już na etapie meblowania znaleźć toaletkę, która będzie pasować do całego wnętrza. Kiedy jednak pomysł posiadania takiego stanowiska zrodził się późnij nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokupić taki mebel.

Toaletki można znaleźć w różnych stylach. Nowoczesne przyjmują formę prostego stolika z szufladę pod blatem lub kolumną szuflad od blatu do podłogi po jednej stronie. Na blacie ustawione jest zawsze duże lustro. Może być ono przymocowane do stolika lub wolnostojące. Popularne są proste tafle szkła ozdobione świecącymi lampkami dookoła. Dzięki temu twarz jest zawsze dobrze oświetlona. Bardzo ciekawe są również szklane stoliki, które sprawdzą się u osób z małą ilością kosmetyków, jakie można ustawić tylko na blacie. Taki niewielki i prosty stolik dobrze sprawdzi się w mniejszych sypialniach.

Tradycyjne toaletki są zwykle rozłożyste i bardziej zdobne. Drewniane nogi zdobione są różnymi rzeźbionymi wzorami. Tak sam lustro jest bardzo zdobne. W tego typu toaletkach najczęściej pod blatem znajdziemy jedną lub dwie szuflady. Ten styl mebla świetnie sprawdzi się w sypialniach klasycznych, romantycznych a nawet glamour. Ponadto przez swoją wielkość i ciężki wygląd ten model dobrze będzie wyglądał w większych pomieszczeniach. W małych może zagracać i optycznie zmniejszać przestrzeń.

O czym trzeba pamiętać kupując toaletkę?

Oprócz stylu mebla jaki nam najbardziej będzie pasował do pokoju ważna jest też jej funkcjonalność. Osoby, które mają zaledwie kilka kosmetyków do pielęgnacji oraz niewielką ilość produktów koloryzujących będą zadowolone z prostego blatu i wystarczy im jedna szuflada. Jednakże są też osoby, które mają wiele produktów, których używają praktycznie codziennie. Zatem wybierając toaletkę musimy wziąć pod uwagę jej pojemność. Ponadto można dokupić różnego rodzaju nadstawki, czy też mini toaletki składające się z małej szafeczki z szufladami. Modne są też lodówki na kosmetyki, które też zajmują trochę miejsca, a więc trzeba go będzie wydzielić z blatu. Samo lustro odgrywa również istotną rolę. Im większe, tym lepiej. Jednak musi też dawać krystaliczny obraz. Dobrze jest gdy ma podświetlenie lub można na toaletce postawić dodatkową lampkę.

Jak widać wybór tego mebla może być naprawdę długi i skomplikowany. Jednakże takiego zakupu dokonujemy sporadycznie. Zatem, gdy już się zdecydujemy na posiadanie go, warto wybrać taki, który jest nie tylko ładny, ale też ma odpowiednie wymiary i funkcje.


NMI