Toaleta podwieszana a stojąca – czym się różnią?

Wiszące miski wc święcą w ostatnich latach prawdziwe triumfy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Miski wc występują w dwóch podstawowych wariantach – stojącym i wiszącym. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się obecnie miski podwieszane, które są uznawane za bardziej nowoczesne, estetyczne oraz wygodne w użytkowaniu. Nie oznacza to jednak, że toaleta stojąca jest rozwiązaniem pozbawionym zalet – to doskonały wybór do łazienek, w których nie jest możliwe zainstalowanie miski wc wiszącej oraz dla zwolenników klasycznych rozwiązań.

Toaleta stojąca – tradycyjne rozwiązanie i jego zalety

Miski wc stojące to tradycyjne rozwiązania, które jeszcze kilkanaście lat temu królowały w większości polskich łazienek. Aktualnie po stojące toalety najczęściej sięgają osoby, które są przyzwyczajone do tego typu rozwiązań i doceniają ich klasyczny design. Ze względu na swój wygląd, tego typu miski doskonale wpasowują się w wystrój klasycznie urządzonych łazienek podkreślając ich tradycyjny wystrój. Doskonałym przykładem takich rozwiązań są toalety z kolekcji Carmen marki Roca. Miski wc stojące to jednak nie tylko rozwiązania typowo klasyczne – w szerokiej ofercie producentów armatury łazienkowej znaleźć można bowiem toalety tego typu zaprojektowane w bardziej nowoczesnej stylistyce, przez co świetnie nadają się do umieszczenia również w nowocześnie zaprojektowanych pomieszczeniach.

miska wisząca stojąca
Główną zaletą misek wc stojących jest ich stosunkowo prosty montaż | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Główną zaletą misek wc stojących jest ich stosunkowo prosty montaż. Nie ma potrzeby instalowania stelaża wc oraz przeprowadzania gruntownego remontu pomieszczenia, aby wymienić starą miskę wc na nową. Z tego powodu, po toalety stojące chętnie sięgają osoby, które chcą jedynie zastąpić swoją starą miskę nowszym modelem nie planując przy tym remontowania całej łazienki. Atutem rozwiązań stojących jest także ich cena, która zwykle jest niższa niż koszt zakupu miski wiszącej oraz dopasowanego do niej stelaża.

Miska wc wisząca – nowoczesność i większa wygoda użytkowania

Wiszące miski wc święcą w ostatnich latach prawdziwe triumfy. Ich popularność wynika z nowoczesnego wyglądu, minimalistycznego designu oraz wysokiego komfortu użytkowania. Kompaktowa miska wc wisząca może zostać z powodzeniem zainstalowana w niewielkiej łazience, a umieszczenie stelaża w ściennej zabudowie pozwala optycznie powiększyć pomieszczenie oraz nadać mu bardziej eleganckiego wystroju. Sama zabudowa stelaża może zostać natomiast wykorzystana jako praktyczna półka na dekoracje lub drobne akcesoria łazienkowe.

Kolejną, bardzo istotną zaletą miski wc wiszącej jest łatwiejsze utrzymywanie podłogi w czystości. Zawieszenie toalety ponad posadzką pozwala na sprawne umycie i wyczyszczenie powierzchni pod nią, co docenią osoby szczególnie dbające o czystość i higienę w swojej łazience. Atutem misek wc wiszących jest także szeroki wybór ich kształtów – dostępne są zarówno modele klasyczne, jak i bardziej designerskie i nietypowe formy, co pozwala na idealne dopasowanie stylistyki toalety do osobistych preferencji oraz wystroju całego pomieszczenia.

Znakomita większość misek wiszących ma specjalną konstrukcję Rimless, którą posiadają m. in. rozwiązania podwieszane marki Roca. Modele takie, jak np. Inspira, Gap, Beyond oraz Meridian są pozbawione fizycznego kołnierza, co zapewnia lepszą higienę ich użytkowania, szybkie i sprawne czyszczenie oraz mniejsze zużycie wody w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań wyposażonych w kołnierz.

Wiszące miski wc święcą w ostatnich latach prawdziwe triumfy | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,