5 topowych kolekcji butów Nike dla kobiet

Buty Nike dla kobiet
Kobiety pokochały buty Nike za ich wygodę i zróżnicowaną kolorystykę. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nie ulega wątpliwości, że marka Nike jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Ciągłe podnoszenie poprzeczki i zróżnicowany asortyment sprawił, że kobiety i mężczyźni pokochali buty tej firmy. Na jakie kolekcje panie powinny zwrócić szczególną uwagę?

1. Nike Air Max

Kobiety pokochały buty damskie Nike, czego najlepszym dowodem jest popularność kolekcji Air Max. Słynna na całym świecie linia butów wyszła na rynek w 1987 roku, kiedy to powstał model Nike Air Max 1. Znakiem rozpoznawczym kolekcji stała się poduszka gazowa – projektant marki Nike, Tinker Hatfield, postanowił odsłonić to, co do tej pory było zakamuflowane. Na przestrzeni lat powstało wiele modeli, a w każdym z nich wspomniana poduszka ma inny kształt i inne umiejscowienie w podeszwie. Ze względu na zastosowanie innowacyjnej technologii, zapewniającej dobrą amortyzację stopom oraz charakterystyczny design, męskie i damskie modele z linii Air Max cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie.

2. Nike Cortez

„Biegnij, Forrest, biegnij!” Zapewne zagorzali fani kultowego filmu z Tomem Hanksem w roli głównej zwrócili uwagę, że tytułowy Forrest Gump do swoich przebieżek zakładał na stopy właśnie buty Nike z linii Cortez. Staje się to poniekąd oczywiste, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że twórca tego modelu, Bill Bowerman, za cel swojej pracy wyznaczył stworzenie idealnego obuwia biegowego. Chociaż od daty ich wypuszczenia na rynek minęło wiele lat, to nie utraciły swojej popularności. Lekkość i zróżnicowanie pod względem kolorystycznym i dostępnych fasonów sprawiły, że buty z kolekcji Nike Cortez szybko dołączyły do grona butów lifestyle’owych.

3. Nike Air Force

Damskie buty Nike Air Force
Współczesne kobiety chętnie je zakładają do casualowych stylizacji – na zakupy, do kina czy na wieczorny spacer. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Nazwa kolekcji nawiązuje do samolotu Air Force One, którym podróżuje sam prezydent Stanów Zjednoczonych. Nazwa miała się wiązać z przeznaczeniem butów – były one bowiem zaprojektowane dla koszykarzy i miały im gwarantować bezpieczeństwo i komfort na najwyższym poziomie. Współczesne kobiety chętnie je zakładają do casualowych stylizacji – na zakupy, do kina czy na wieczorny spacer są wprost idealne.

4. Nike Air Huarache

Początki kolekcji butów Nike Air Huarache sięgają lat 90-tych, kiedy to Tinker Hatfield, zainspirowany pływaniem na nartach wodnych, obmyślił koncepcję nowego modelu butów Nike. Szef działu projektowego firmy, Sandy Bodecker, określił je mianem „sandałów” i stąd wzięła się nazwa nowej linii butów Nike. Z czasem Nike Air Huarache odniosły duży sukces sprzedażowy i cieszą oko na ulicach miast.

5. Nike Tanjun

Minimalistyczne, ale efektowne modele z linii Tanjun zyskały grono wiernych fanek. To idealna propozycja dla aktywnych kobiet, które poszukują wygodnego obuwia do wielogodzinnych wędrówek poza miastem. Zróżnicowanie pod względem kolorystycznym kolekcji sprawia, że panie często je wykorzystują także do codziennych stylizacji.

Kobiety pokochały buty Nike za ich wygodę i zróżnicowaną kolorystykę. Popularne sneakersy opuściły sale treningowe i z powodzeniem można je zakładać na co dzień.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,