Jak urządzić taras tanim kosztem?

huśtawka na tarasie
Huśtawki tarasowe to hit sezonu letniego | fot.: stock.adobe.com

Szczęśliwi posiadacze tarasu przydomowego z przyjemnością korzystają latem z dodatkowej przestrzeni, która pozwala na obcowanie z naturą i korzystanie z długo wyczekiwanych promieni słonecznych w ciepłe dni. Jednak aby móc komfortowo spędzać czas na tarasie, należy go uprzednio przytulnie i z pomysłem urządzić. Sprawdźmy, jak można niskim nakładem finansowym stworzyć wygodną strefę relaksu na tarasie.

Samodzielnie wykonane meble

Meble ogrodowe z palet to nadal modny, a zarazem tani trend. Palety pozostałe po budowie domu, lub zakupione za przysłowiowe „grosze” w sąsiednim składzie budowlanym mogą zyskać drugie życie za sprawą oszlifowania i pomalowania ich powierzchni na uniwersalny biały kolor. Z palet można stworzyć dowolną kompozycjęwykonanie sofy dwu lub trzyosobowej, fotela oraz ławy to niecały dzień pracy, a efekt z pewnością zadowoli najbardziej wymagające gusta. Pozostaje położyć na nich wygodne poduchy i cieszyć się upragnionym relaksem.

Z pozostałych po budowie resztek drewna z powodzeniem można wyczarować eleganckie meble ogrodowe na taras. Ława i ławki do siedzenia, lub dla bardziej ambitnych — krzesła to niewielki uszczerbek dla budżetu domowego. Surowe drewno można nabyć również tanim kosztem w tartaku. Pozostaje zakup wkrętów, emulsji ochronnej lub lakieru i kilka godzin wolnego czasu, aby za ułamek kosztu gotowych mebli z wystawy sklepowej zbudować trwałe i tanie konstrukcje służące do komfortowego do wypoczynku.

Klimatyczne oświetlenie

Oświetlenie jest kluczowe dla zbudowania niepowtarzalnego nastroju będącego tłem dla wieczornych spotkań towarzyskich, lub romantycznych kolacji. Doskonale sprawdzają się wiszące i stojące lampiony w różnych rozmiarach, oświetlenie LED w listwach zamontowanych na tarasie, oraz wiszące girlandy świetlne. Ciekawą alternatywą są lampy solarne w różnych opcjach i kształtach. To niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ oddają światło skumulowane za dnia z energii słonecznej.

Oryginalne ozdoby

Ważne jest zbudowanie klimatu za pomocą stylowych i niedrogich dodatków. Namiastkę otaczającej zieleni można przenieść na taras, sadząc rośliny w dużych betonowych lub drewnianych donicach. Wygodne poduchy na meblach zadbają o wygodę i komfort wypoczynku. Huśtawki tarasowe to hit sezonu letniego. Wiszący fotel wykonany z plecionki sznurka w dowolnym kolorze to niewielki koszt, a radość z użytkowania bezcenna. Można zakupić sznurkową huśtawkę za niewielkie pieniądze, ale doskonałym pomysłem jest samodzielne wykonanie wiszącego fotela. Wystarczy nabyć dwa okręgi metalowe i sznurek. Rodzaj plecionki zależna jest od kreatywności i inwencji twórczej, jednak z pomocą wyobraźni i przy minimum umiejętności manualnych powstanie lekki i elegancki mebel tarasowy. Ostatniego szlifu dodadzą świeczki, oraz romantyczne zasłonki z tiulu, pełniące również role moskitier chroniących przed owadami. Warto nabyć również parasol ogrodowy z regulacją kąta nachylenia, chroniący strefę relaksu przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Tania aranżacja tarasu jest możliwa przy zachowaniu kontroli budżetu. Warto postawić na samodzielne stworzenie części wyposażenia, co zdecydowanie ograniczy koszty. Przełoży się to również na satysfakcję z dobrze wykonanej pracy, a wypoczynek okupiony poświęconym czasem z pewnością będzie owocny.


DKR

Tags from the story
, , ,