Dlaczego warto podawać psu suchą karmę?

karma sucha dla psa
Sucha karma może być tak samo dobra dla psa, jak tam mokra | fot.: stock.adobe.com

Wielu miłośników czworonogów zastanawia się czy lepiej podawać mu suchą czy mokrą karmę. To zrozumiałe, ponieważ każdy z nich chce dobrze karmić swojego zwierzaka. W tym artykule dowiesz się dlaczego sucha karma dla psa jest dobrym i zbilansowanym posiłkiem. Poznasz również gotową propozycję na pełnowartościowy posiłek dla swojego czworonoga.

Sucha karma – czy jest zdrowa dla psa?

Nie da się ukryć, że prawidłowe żywienie psa często stanowi spore wyzwanie. Sucha karma jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, które jednocześnie może być pełnowartościowym sposobem na posiłek dla czworonoga. Dlaczego tak się dzieje? Czy rzeczywiście sucha karma jest równie zdrowa, jak ta pochodząca z puszki?

Coraz więcej producentów zajmuje się tworzeniem dobrej jakości produktów przeznaczonych do żywienia czworonogów. Do tworzenia suchej karmy dla psa coraz częściej wykorzystuje się dobrej jakości składniki. Co więcej, w takich produktach jak Orijen karma nie pojawiają się konserwanty, barwniki czy wzmacniacze smaku. Dzięki temu pies może liczyć na bardzo smaczny, a jednocześnie zdrowy posiłek. Co istotne, dobrej jakości sucha karma wcale nie musi przy okazji obciążać portfela właściciela zwierzaka.

Godna zainteresowania sucha karma to ta, w której występuje dużo mięsa. Ten składnik jest głównym źródłem energii dla każdego psa. Dodatkowo, w suchej karmie powinny znaleźć się witaminy i minerały, które wspierają organizm czworonoga. Wbrew pozorom, dobór odpowiedniego posiłku dla psa nie musi być dużym wyzwaniem. Na rynku można znaleźć coraz więcej karm, które wyróżniają się wysoką jakością i niską ceną. 

Jaką suchą karmę dla psa wybrać?

Sucha karma może być tak samo dobra dla psa, jak tam mokra. Z tego powodu warto, aby właściciel czworonoga zaopatrzył się również w ten wariant posiłku dla swojego pupila. Która karma sucha będzie dobrym rozwiązaniem?

Jeśli szukasz produktu dobrej jakości w atrakcyjnej cenie, zwróć uwagę na Orijen karmę suchą dla psa. To idealne uzupełnienie jadłospisu, zarówno dla szczeniąt, jak i dojrzałych psów. W produkcie można znaleźć wysoką zawartość mięsa i składników pochodzenia zwierzęcego. Oprócz tego, karma zawiera też dodatki roślinne, które wspomagają trawienie. Dodatkowo, Orijen karma dla psa posiada dość atrakcyjną cenę. 

Dobrej jakości posiłek dla psa nie musi stanowić wyłącznie mokrej karmy. Właściciel zwierzęcia powinien zadbać o różnorodność w zakresie żywienia swojego czworonoga. Sucha karma jest doskonałym sposobem na wzbogacenie diety, a jednocześnie świetnym źródłem zdrowych składników odżywczych.

Materiał partnera