Columbus Energy: Fotowoltaika – megatrend w Polsce

Dom z instalacją fotowoltaiczną
Fotowoltaika to nasz wkład w “zieloną” przyszłość kolejnych pokoleń. | fot.: Fotolia

Columbus Energy, lider rynku fotowoltaiki w Polsce, podsumował pierwszy kwartał 2019 roku – spółka zamknęła go z wynikiem ponad 22,5 mln przychodu z dostarczania Polakom rozwiązań do produkcji czystej energii odnawialnej. To aż 240% wzrost r/r.

Wyprodukowanie 25 mln kWh energii elektrycznej, dzięki instalacjom od Columbus Energy, pozwoliło zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery o prawie 20 mln ton rocznie, co w przeliczeniu na ocalone drzewa dało aż 2 240 sztuk. Wiedząc, że jedno dorosłe drzewo o wysokości 25 m pochłania tyle dwutlenku węgla, ile wytwarzają rocznie 2 domy jednorodzinne, instalacje Klientów Columbus Energy zneutralizowały CO2 z prawie 4,5 tysiąca budynków.

Ugruntowana pozycja lidera stanowi o istotnym wkładzie Columbus Energy w transformację energetyczną Polski. – Jesteśmy świadkami megatrendu, jakim jest przerzucenie ciężaru wytwarzania energii z centralnych źródeł nieodnawialnych na zdecentralizowaną i rozproszoną energetykę odnawialną. Ten proces będzie trwał dziesiątki lat, a Columbus Energy jest dzisiaj w centrum tej transformacji, skutecznie rozwijając się ponad 2 razy rok do roku, komentuje prezes zarządu spółki, Dawid Zieliński.

Korzyści z fotowoltaiki
Źródło: Raport Q1 2019 Columbus Energy S.A. opublikowany 13 maja 2019 roku.

Ilość wyprodukowanej energii przez wszystkie zamontowane przez Columbus Energy elektrownie słoneczne jest równa 124,4 mln km pokonanych samochodem elektrycznym. Dzięki niej można aż 310 razy okrążyć kulę ziemską!

Misją Columbus Energy jest ochrona ludzi i planety poprzez zmniejszanie śladu węglowego i dbałość o czyste powietrze. Fotowoltaika to nasz wkład w “zieloną” przyszłość kolejnych pokoleń.

Rosnące ceny energii elektrycznej w Polsce zmuszają coraz częściej prowadzących firmy do poszukiwania alternatywnych rozwiązań.

To pokazuje również wzrost zainteresowania fotowoltaiką w Polsce wśród przedsiębiorców, których szczególnie dotknęła niestabilność cen energii elektrycznej. Z myślą o ich potrzebach Grupa Kapitałowa Columbus Energy powołała Spółkę GoBloo, która oferuje fotowoltaikę dla firm z gwarancją najniższej ceny. Dostarczając skuteczną i porządną technologię, projektujemy ją tak, żeby przedsiębiorcy zwróciła się po 7 latach – dodaje Dawid Zieliński.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,