Druk sublimacyjny – co warto o nim wiedzieć?

By drukować za pomocą sublimacji, tak naprawdę nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza z tego zakresu czy umiejętności | for.: Materiał partnera zewnętrznego

W dzisiejszych czasach druk sublimacyjny jest bardzo powszechny. Ta nowoczesna metoda nadal dynamicznie się rozwija, o czym świadczy ilość gadżetów, jakie powstają za jej pomocą. Niestety jak każdy rodzaj druku tak i sublimacja ma swoje wady i zalety, które warto najpierw poznać.

Zalety sublimacyjnego druku

By drukować za pomocą sublimacji, tak naprawdę nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza z tego zakresu czy umiejętności. Obsługa prasy termotransferowej jest banalnie prosta i nawet niedoświadczone osoby nie powinny mieć problemów z jej uruchomieniem. Do najważniejszych zalet, przemawiających za drukiem sublimacyjnym trzeba zaliczyć:

  • proste i szybkie wykonywanie nadruków na gadżetach.
  • stosunkowo tani koszt drukowania. Oczywiście tutaj należy zwrócić uwagę, na jakim materiale ma być wykonany nadruk oraz jak duży będzie nakład.
  • możliwość drukowania niewielkich ilości, co nie wpłynie ani na jakość druku, ani na cenę.
  • możliwość zakupu specjalnej prasy termotransferowej, która wbrew pozorom wcale nie będzie kosztowną inwestycją. Z racji, iż na rynku dostępnych jest kilka modeli pras, warto wcześniej zapoznać się z ofertą https://www.supportart.pl/termotransfer/295-automatyczna-prasa-termotransferowa-2in1-pt2815s.html, by druk faktycznie był najwyższej jakości.

Czy druk sublimacyjny jest trwały?

Jak najbardziej tak. Tutaj nie ma znaczenia czy jest wykonywany na kubku, koszulce czy innych gadżetach, bo jeśli do jego wykonania zostały użyte najlepszej jakości sprzęty, będzie trwale związany z podłożem. Osoby, które wahają się nad zaufaniem metodzie sublimacji, nie mają podstaw do obaw, gdyż koszulki z nadrukiem sublimacyjnym można prać bez obaw, iż nadruk zostanie uszkodzony. Tak samo wygląda kwestia nadruków na kubkach czy innych przedmiotach.

Ile trwa wykonanie druku?

Wbrew pozorom wykonanie pojedynczego druku metodą sublimacji nie jest czasochłonnym procesem, bo trwa zaledwie kilka minut. Wcześniej jednak należy przygotować odpowiedni projekt, jak i koniecznością będzie przygotowanie stanowiska pracy. Nie da się ukryć, iż taka nowoczesna metoda drukowania pozwala na osiągnięcie celu w krótkim czasie.

Czy opłaca się inwestować w druk sublimacyjny?

Jak najbardziej tak. Wbrew pozorom urządzenia drukujące wcale nie są kosztowne, a co ważne są łatwo dostępne. Obecnie jest bardzo duże zapotrzebowanie na różnego rodzaju gadżety z logo firmy itp., dlatego koszty inwestycji zwrócą się w szybkim tempie. Co ważne na początek nie trzeba wcale wydawać pieniędzy na najnowocześniejszy sprzęt, bo tak naprawdę większość pracy przy tworzeniu projektów można wykonać na własnym komputerze w zaciszu własnego domu.

Gdzie można wykorzystać sublimację?

Druk sublimacyjny idealnie sprawdzi się do wykonywania nadruków na koszulkach bądź ogólnie mówiąc materiałach. Umożliwia też przenoszenie własnych projektów na szkło, porcelanę, a nawet drewno więc nic dziwnego, że ta metoda zyskała już tak dużą popularność. Trwałość druku również jest imponująca.


Materiał partnera zewnętrznego