Co warto wybrać wynajem długoterminowy czy leasing auta?

wynajem długoterminowy
W ciągu ostatnich kilku lat popularność wynajmu długoterminowego bardzo wzrosła, co przełożyło się na znaczne poszerzenie dotychczasowych ofert | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Wielu właścicieli firm staje przed trudną decyzją – Jaki samochód firmowy będzie dla nas najlepszy? Najważniejsze cechy jakie interesują każdego właściciela firmy to żeby auto było reprezentacyjne, ekonomiczne podczas jazdy, przestronne i komfortowe. Samochód, który spełni nasze wszystkie z powyższych oczekiwań może jednak nam nie odpowiadać pod względem ceny. Szczególnie mali przedsiębiorcy nie chcą w takiej sytuacji zamrażać sporej gotówki ani zaciągać kredytu, który w rezultacie pomniejszy ich zdolność kredytową.

Czy jedyne wyjście to odłożenie w czasie zakupu samochodu firmowego?

Może warto po prostu rozważyć inne możliwości.

Jedną z najlepszych alternatyw dla zakupu auta na kredyt czy też wzięcia go w leasing, który niestety również wpływa negatywnie na naszą zdolność kredytową jest wynajem długoterminowy samochodu.

Dlaczego właśnie to rozwiązanie powinno nas zainteresować?

W ciągu ostatnich kilku lat popularność wynajmu długoterminowego bardzo wzrosła, co przełożyło się na znaczne poszerzenie dotychczasowych ofert.

Obecnie na rynku powstaje coraz więcej wypożyczalni samochodowych, co bezpośrednio wpływa na ceny takich usług, które są coraz niższe. To wszystko przyczynia się z kolei do tego, że wynajem długoterminowy może być bardziej opłacalny niż leasing.

Najem auta, tak samo jak leasing dedykowany jest zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych. Istotnym jest fakt, że koszt najmu możemy rozliczyć w firmie jako koszt uzyskania przychodu.

W cenie usługi najmu długoterminowego otrzymujemy: całościową obsługę serwisową, pełny pakiet OC/AC/Assistance oraz auto zastępcze w razie wystąpienia wypadku lub awarii.

Dodatkową zaletą najmu jest to, że mamy ustalone comiesięczne stałe koszty za tą usługę, co pozwala nam precyzyjnie zaplanować budżet miesięczny w firmie. Jedynym dodatkowym wydatkiem jest koszt tankowania samochodu.

Porównując ceny różnych firm oferujących wynajem długoterminowy, mamy możliwość wynająć auto już od 44 zł/dobę. Większe wypożyczalnie samochodów z Warszawy tak samo jak te, które zajmują się wynajmem samochodów we Wrocławiu czy Poznaniu zapewniają swoim klientom minimum formalności, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Wystarczy kilka minut, żeby bez wychodzenia z domu wybrać i zarezerwować odpowiadające naszym wymaganiom auto. Jak się okazuje, niemal wszystkie formalności, w tym także płatność za wynajem, można zrobić przez Internet.


Materiał partnera zewnętrznego