Wynajem długoterminowy to również najem konsumencki samochodu

wynajem długoterminowy samochody
Jedną z największych zalet formuły auta na abonament, jest to, że do użytkowania otrzymujemy zupełnie nowy samochód | fot.: materiał partnera

Marzysz o nowym samochodzie, ale nie wiesz jak jak to marzenie spełnić? Zastanawiasz się jaka forma finansowania będzie najlepiej dopasowana do Twoich możliwości i nie możesz podjąć decyzji, na którą się zdecydować? Nie chcesz inwestować wszystkich oszczędności i zobowiązywać się na lata i wydaje Ci się, że najlepsze oferty przeznaczone są dla przedsiębiorców? Poznaj formułę aut na abonament, która zyskuje coraz większą popularność i z roku na rok gromadzi coraz większe grono zadowolonych użytkowników.

Konsumencki wynajem długoterminowy

Zapewne wiesz na czym polega usługa telewizji na abonament, korzystasz z ulubionych aplikacji, za które regularnie płacisz miesięczną opłatę lub słyszałeś o możliwości zakupu sprzętu AGD na raty. Jeśli tak, to łatwością zrozumiesz schemat działania usługi na abonament. To prężnie rozwijająca się forma usługi, która gwarantuje dużą wygodę, bezpieczeństwo finansowe i niezależność, a od przykładu telewizji na abonament różni się przede wszystkim przedmiotem umowy, czyli fabrycznie nowym samochodem.

Co ważne, z oferty aut na abonament może skorzystać każdy. Nie tylko osoba, która prowadzi działalność gospodarczą, ale również osoba prywatna. Wiodącym liderem samochodów na abonament jest marka Qarson, która swoje doświadczenie sukcesywnie gromadzi od ponad 10 lat na rynku europejskim, a w 2019 roku rozpoczęła swoją działalność w Polsce, tym samym przyczyniając się do zmiany sposobu myślenia potencjalnych nabywców samochodu. Qarson pokazuje, że nie trzeba kupować nowego auta na własność, aby móc je użytkować.

Najem krótkoterminowy vs. najem długoterminowy

Przez najem krótkoterminowy rozumiemy wynajem samochodu na okres krótszy niż 30 dni. W tym przypadku cena najmu zależy głównie od klasy wynajmowanego samochodu oraz czasu wypożyczenia, a korzystanie z pojazdu trwa zwykle od kilku dni do kilku tygodni. Taka forma najmu jest często wybierana przez przedsiębiorców, którzy potrzebują samochodów wyższej klasy na potrzeby np. spotkań służbowych. A co z klientem indywidualnym?
Wypożyczenie samochodu na krótki okres czasu okazuje się przydatne, w przypadku kiedy potrzebujemy auta na wakacyjny wyjazd, krótką podróż lub szukamy na chwilę auta zastępczego. Minusem jest wygórowana cena wynajmu, która oscyluje w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy złotych za dobę, a dodatkowo elementem jest jeszcze kaucja dla firmy, która udostępnia nam samochód. Zaletą jest niewątpliwie szybki sposób na skorzystanie z pojazdu, barierą może okazać się jednak wysoki koszt.

Dlaczego więc warto rozważyć najem długoterminowy?

Najem długoterminowy w przypadku marki Qarson to wynajem samochodu na okres 12 miesięcy. Wracamy do idei marki, która głosi aby nie kupować, tylko użytkować nowy samochód. Taka forma najmu oferuje nam poczucie bezpieczeństwa podparte użytkowaniem fabrycznie nowego samochodu w połączeniu z krótkim zobowiązaniem, zawartym tylko na okres roku. To rozwiązanie, dzięki któremu zyskasz nowy samochód nie tylko na wakacje, ale również na każdą inną okazję w ciągu roku.

Co zyskujesz w najmie długoterminowym?

Zacznijmy od krótkiego okresu trwania umowy 12 miesięcy to tylko albo aż rok. Najem długoterminowy jest idealną propozycją dla osób, które przejeżdżają w ciągu roku mniej więcej 10-25 tysięcy kilometrów, potrzebują transportu do pracy lub szukają nowego samochodu dla członka rodziny. Krótki okres trwania umowy zapewnia wspomnianą wcześniej elastyczność i niezależność, jednocześnie pozostawiając pole do zmiany już po roku. Bezproblemowe użytkowanie wynika również z tego, że w trakcie trwania umowy jesteś objęty pełną opieką serwisową, wszystkie przeglądy i serwis są wliczone w cenę najmu. A co gdy zbliża się koniec umowy? Możesz wymienić auto na nowe –  nie musisz negocjować ceny sprzedaży, nie martwisz się utratą wartości pojazdu – po prostu wybierasz nowy model i kontynuujesz najem na zaktualizowanych warunkach.

A leasing?

Leasing to metoda finansowania, która cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców, z uwagi na swoją specyfikę traci jednak w przypadku klientów indywidualnych, dlatego właśnie polecamy rozważenie najmu auta w abonamencie. Ogromną zaletą auta na abonament jest brak konieczności posiadania działalności. Osoba fizyczna ma takie samo prawo do wynajmu auta, jak i osoba prowadząca własną firmę. Okres wynajmu? Leasing w zależności od naszych możliwości ustawiamy zwykle na kilka lat, auto na abonament to zdecydowanie krótsze zobowiązanie, a obowiązkowa opłata startowa jest zdecydowanie niższa niż wpłata własna, która w przypadku samochodu w leasingu, zwykle wynosi około 10% wartości pojazdu.

Koszt wynajmu długoterminowego i sposób finansowania

W zależności od wybranego samochodu, już na wstępie otrzymujemy podsumowanie łącznego, miesięcznego kosztu opłaty abonamentowej. W tej kwocie zawarta jest opłata startowa oraz stała, niezmienna opłata abonamentowa. Na stronie qarson.pl istnieje możliwość konfiguracji oferty w dopasowaniu do Twoich indywidualnych potrzeb. Cena najmu oprócz fabrycznie nowego samochodu obejmuje pakiet usług w skład, którego wchodzi między innymi przeprowadzenie wszelkich formalności związanych z rejestracją samochodu. W późniejszych etapach użytkowania, Twój samochód jest objęty pełnym pełnym wsparciem w zakresie serwisu i ewentualnych napraw. Dodatkowo na start otrzymujesz darmowy pakiet 10 tysięcy kilometrów, który możesz zwiększyć aż do 25 tysięcy jeśli tylko uznasz, że pakiet podstawowy to dla Ciebie za mało.

Nowy samochód co rok

Jedną z największych zalet formuły auta na abonament, jest to, że do użytkowania otrzymujemy zupełnie nowy samochód. Dokładnie taki jak z salonu, objęty gwarancją producenta. Umowa podpisana z Qarsonem pozwala nam na użytkowanie auta przez okres 12-miesięcy. Dlaczego właśnie przez rok? Ponieważ to idealna długość czasu, by ocenić czy taka forma usługi odpowiada naszym potrzebom i możliwościom oraz by sprawdzić czy wybrany model samochodu spełnia nasze oczekiwania względem wielkości i parametrów.

Nowy samochód może być Twój, od ręki

Jeśli zainteresowało Cię rozwiązanie usługi aut na abonament, sprawdź ofertę Qarsona.
Samochody dostępne od ręki z różnych segmentów oraz gwarancja najlepszej ceny na rynku to sposób na Twoje auto na abonament.

Materiał partnera

Tags from the story
,