Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie NNW?

NNW na samochód
Ubezpieczenie NNW nie jest produktem nowym na rynku ubezpieczeniowym | fot.: materiał partnera

Wiemy doskonale, że nieszczęśliwe wypadki się zdarzają. Niestety mówi się, że dopiero „mądry Polak po szkodzie”. Coś w tym powiedzeniu jest prawdą. Wystarczy spojrzeć na rynek, który oferuje nam szeroką ofertę ubezpieczeniową. W razie pewnego zdarzenia jesteśmy zabezpieczeni i na pewno nie mamy masy problemów.

Kiedy NNW się przyda?

Najwięcej wiemy o ubezpieczeniu komunikacyjnym OC. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe, a więc nie trzeba na ten temat zbytnio się rozwodzić. Każdy pojazd musi mieć ważną polisę. W innym wypadku grozi to poważnymi konsekwencjami.

Poza ubezpieczeniem OC, u ubezpieczycieli znajdziemy także ubezpieczenie AC. Jest to już ubezpieczenie dobrowolne, a więc nie jest obowiązkowe. Jest to jednocześnie naprawdę przydatne ubezpieczenie. Tak samo, jak NNW na samochód https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-nnw/.

Co to za ubezpieczenie? Jest to ubezpieczenie zarówno kierowcy, jak i wszystkich pasażerów. Obejmuje ich zdrowie oraz życie. Najprościej jest to wytłumaczyć na prostym przykładzie. Gdy jedziemy samochodem i mamy wypadek, to równowartość szkód, które poniosło nasze auto, jest wypłacalne z polisy AC. Z kolei konsekwencje finansowe uszczerbku na zdrowiu kierowcy, czy też pasażerów obejmuje właśnie NNW. Sam zakres ubezpieczenia NNW jest naprawdę bardzo szeroki.

Kiedy obowiązuje ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW nie jest produktem nowym na rynku ubezpieczeniowym. Jednak wciąż wiele osób nie decyduje się na wykupienie tej polisy. Warto wszystkich uświadomić, że ubezpieczenie NNW obowiązuje także w kilku nie takich zwyczajnych sytuacjach. Co mamy na myśli?

  • Sytuację podczas naprawy samochodu na trasie,
  • Sytuację, w której przebywamy w samochodzie podczas postoju lub zatrzymywania,
  • Przy wysiadaniu lub też wsiadaniu do samochodu.

Czy umowę o ubezpieczeniu należy podpisywać osobiście?

Wydawać by się mogło, że zarejestrować samochód, czy też ubezpieczyć pojazd może tylko bezpośrednio właściciel. Nie jest to prawda. Powinniśmy to zdementować.

Ubezpieczyć nasz samochód może dowolna osoba, ale pod pewnym warunkiem. O czym mowa? Osoba ta musi mieć stosowane upoważnienie. Jak takowe upoważnienie napisać? W upoważnieniu najważniejsze jest to, aby wskazać w nim sam cel upoważnienia. W przypadku ubezpieczenia musi to być zakup polisy, a w przypadku rejestracji pojazdu – rejestracja. Osoba upoważniona musi mieć także przy sobie swój dokument. Ubezpieczyciele będą z pewnością spisywać jej dane. Dzięki temu sprawdzają także, czy wszystko się zgadza zgodnie z przedstawionym upoważnieniem. Jak widzimy, wszystko jest bardzo proste. Gdy mamy jakieś wątpliwości, to warto zapoznać się z informacjami znajdującymi się tutaj https://najtaniejuagenta.pl/upowaznienie-do-rejestracji-samochodu/

Po zapoznaniu się z nimi będziemy mieli już pełną jasność i wybór oraz zakup odpowiedniego ubezpieczenia nie będzie nam sprawiał żadnego problemu.

Materiał partnera