W jakie narzędzia powinni zaopatrzyć się posiadacze Audi?

Wnętrze samochodu
Osoby mające duże pojęcie o technice, mogłyby z wieloma awariami poradzić sobie na własną rękę, gdyby nie brak narzędzi. | fot.: fotolia.com, 210339509 | autor: Nicola

Choć nowoczesne samochody nie wymagają napraw oraz przeglądów poza tymi, które przewiduje książka wozu, to nie da się ukryć, że na drodze zdarzyć się może wiele różnych sytuacji. Osoby mające duże pojęcie o technice, mogłyby z wieloma awariami poradzić sobie na własną rękę, gdyby nie brak narzędzi.

Z drugiej zaś strony, wielu kierowców z zacięciem majsterkowicza bardzo często wożą w swoim bagażniku zestawy narzędzi, których nie powstydziłby się najlepszy warsztat naprawczy, a wszystko to kosztem niepotrzebnego obciążenia. Warto pamiętać, że duży balast oznacza wyższe opory jazdy, a co za tym idzie – większe zużycie paliwa, jak i elementów układu jezdnego. To także zupełnie inne zachowanie się wozu na drodze, które negatywnie wpływa na komfort jazdy. Nie bez znaczenia jest także miejsce w samochodzie, które przez dużą liczbę narzędzi jest dość mocno ograniczone.

Zestaw narzędzi dla właścicieli Audi

Złoty środek, który pozwala poradzić sobie z podstawowymi naprawami opiera się na zestawie uniwersalnych przyrządów, które pasować będą do większości samochodów. O tym, jakimi narzędziami warto dysponować, powinny powiedzieć nam elementy naszego samochodu, które są najbardziej narażone na uszkodzenie. Przykładowo, w przypadku wymiany koła, do zapiekających się śrub najlepiej sprawdzi się krzyżakowy klucz, dający możliwość przyłożenia oburącz znacznej siły, w celu pokonania oporu złośliwej materii.

Co więcej, w pojazdach wykorzystuje się dużą liczbę wkrętaków krzyżowych oraz wkrętaków płaskich. Różnią się one od siebie wielkością nacięć, dlatego też wielu kierowców wozi ze sobą narzędzia różniące się od siebie rozmiarami.

W bagażniku powinien znaleźć się także młotek, śrubokręt oraz wiele innych narzędzi, które mogą okazać się niezbędne w kryzysowych i niespodziewanych sytuacjach. Warto również wiedzieć, że pokonanie oporu zapieczonych połączeń śrubowych stanie się możliwe dzięki specjalnym preparatom wielozadaniowym. Są one w stanie likwidować także piski oraz zgrzyty w metalowych elementach, jak również konserwować urządzenia mechaniczne przed ich szybkim zużyciem. Produkty te nie zajmują dużo miejsca, a mogą przynieść wiele dobrego.

Klucz Jonnesway

Jednak narzędzia, które mogą okazać się niezwykle przydatne dla naszego samochodu, to nie tylko te, które są narzędziami podręcznymi. Blokada rozrządu do Audi A6, bo o niej mowa, jest podstawowym narzędziem specjalistycznym dedykowanym naprawom stacjonarnym w profesjonalnych warsztatach. Blokada rozrządu, o której mowa, to produkt dedykowany modelom Audi 80, 100, A4, A6, A8 z silnikami 2.6 oraz 2.8 litra. Klucz Jonnesway do rozrządu Audi można wykorzystywać w:

  • VW: Beetle, Bora, Caddy, Golf, Lupo, Polo, Sharan, Touran, Transporter
  • Audi: A3, A4, A6, TT
  • Skoda Fabia, Octavia, Superb

Jego głównym zadaniem jest montaż oraz demontaż zarówno wielozębnych pasków rozrządu, jak i kół zębatych. Blokada rozrządu polega na wykorzystywaniu mechanizmu, który uniemożliwia ruch zębatych kół. Jest to szczególnie pomocne podczas wykonywania różnego rodzaju prac naprawczych lub też wymiany paska rozrządu. Podczas jego nabywania warto zwrócić uwagę na producenta oraz jakość wykonania. Im jest ona wyższa, tym oczywiście narzędzie będzie odznaczało się dużą niezawodnością oraz trwałością.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,