Leasing samochodowy – najtańszy sposób na auto?

Samochód w leasingu w zimie
W branży leasingu w Polsce niepodzielnie od lat dominuje leasing samochodowy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W branży leasingu w Polsce niepodzielnie od lat dominuje leasing samochodowy. Jak podaje Związek Polskiego Leasingu, po III kwartale 2017 roku pojazdy osobowe, dostawcze i ciężarowe do 3,5 tony ładowności zajmują pierwsze miejsce w strukturze tego rynku, z wynikiem 43,9 proc. Skąd taka popularność akurat leasingu na auta?

Złota era leasingu samochodowego

Polska gospodarka stoi mikro oraz małymi i średnimi przedsiębiorstwami. To po pierwsze. Po drugie – prężnie się rozwija. W tym rozwoju niemałą rolę odgrywa właśnie transport drogowy. Między innymi z tej przyczyny leasing samochodowy w Polsce święci swoje triumfy. Niemal każda firma potrzebuje auta, nieważne, czy jest to firma produkcyjna czy usługowa. Mobilność jest dziś bowiem kluczem do sukcesu w każdej branży. Nic nie zapewni tak szybkiego i niezawodnego przemieszczania się po naszym kraju jak właśnie auto.

Leasing samochodowy a zalety fiskalne

Jeżeli masz firmę, najbardziej opłacalnym sposobem pozyskania finansowania na samochód jest właśnie auto leasing. Nie tylko umożliwia on dokonanie odliczeń od podatku dochodowego i VAT, ale dodatkowo pozwala zaliczać do kosztów uzyskania przychodu faktury za paliwo czy za niezbędne naprawy. Krótko mówiąc – leasing samochodu to takie rozwiązanie, w którym część naszych pieniędzy nie trafia do fiskusa.

Szybki i niekłopotliwy leasing auta

Niemniejszym atutem leasingu na auto jest stosunkowa łatwość jego uzyskania, np. w porównaniu z kredytem samochodowym. Ponieważ auto w leasingu pozostaje własnością leasingodawcy, nie żąda on tylu zabezpieczeń, co bank udzielający kredytu. Z tego powodu procedury leasingowe u wielu finansujących zostały zredukowane do absolutnego minimum. Żeby złożyć wniosek leasingowy, najczęściej wystarczy przedstawić dokumenty rejestrowe firmy i dowód tożsamości. Właśnie dlatego o ten typ finansowania pojazdu mogą się ubiegać także młode firmy ze stosunkowo krótką historią. Decyzja o otrzymaniu auta w leasingu z reguły zapada w ciągu kilkudziesięciu minut.

Oferta dodatkowa

Dostawcy leasingu samochodowego oferują swoim klientom także wiele usług dodatkowych, takich jak:

  • ubezpieczenie spłaty leasingu,
  • pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych dla leasingowanego auta,
  • pakiety serwisowe i inne.

Dla marek samochodowych z Grupy Volkswagen (w tym Volkswagen, Škoda czy Audi) takimi dostawcami są spółki działające w ramach Volkswagen Financial Services, choć wiele marek i firm na polskim rynku stara się oferować jak najbardziej kompleksowe pakiety produktów. Wszystko to sprawia, że Polacy bardzo chętnie i od lat korzystają z auto leasingu jako formy pozyskania auta na potrzeby firmowe. Co więcej, mogą cieszyć się użytkowaniem nowego samochodu, który jest na gwarancji, a to przecież również ważna zaleta. Czego chcieć więcej?


Materiał partnera zewnętrznego