Wolisz ćwiczyć w domu? Trening będzie efektywniejszy, jeśli zaopatrzysz się w odpowiedni sprzęt. Oto najlepsze propozycje dla domowej siłowni

domowa siłownia
Podstawą efektywnych treningów jest dobry sprzęt i dobry plan. Jednak zanim kupisz cokolwiek do domowej siłowni, zastanów się, na jakiego rodzaju treningu zależy ci przede wszystkim | fot.: peexels.com

Kolokwialnie rzecz ujmując, nie wszyscy lubimy publicznie się pocić. Poza tym wyjście do siłowni to po prostu wyjście i nie zawsze mamy czas, ochotę lub możliwości, aby wyrwać się na regularny trening. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ćwiczyć w domu. Trening zorganizowany we własnym zakresie może być równie skuteczny, jak ten na siłowni, wystarczy jedynie zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. By oszczędzić pieniądze i czas, warto złożyć zamówienie przez internet, np. tutaj: https://specialfitness.pl/.

Zanim kupisz sprzęt, zastanów się, jakich efektów oczekujesz i zaplanuj swoje treningi

Podstawą efektywnych treningów jest dobry sprzęt i dobry plan. Jednak zanim kupisz cokolwiek do domowej siłowni, zastanów się, na jakiego rodzaju treningu zależy ci przede wszystkim. Czy ma to być trening ogólnorozwojowy, wzmacniający większość mięśni i poprawiający kondycję, czy też trening ukierunkowany na intensywne spalanie. Może wolisz ćwiczenia poprawiające wydolność organizmu, a może planujesz zwiększyć masę i gęstość mięśni. Odpowiedź na pytania dotyczące rodzaju treningu pozwolą ci lepiej dobrać niezbędny sprzęt fitness lub siłowy, dzięki czemu szybciej osiągniesz oczekiwane efekty ćwiczeń.

Sprzęt do domowej siłowni – co sprawdzi się najlepiej?

Jeśli nie jesteś do końca przekonana, na jakim treningu ci zależy, nie orientujesz się zbyt dobrze w zakresie dostępnego na rynku sprzętu lub po prostu chcesz zakupić coś, co będzie naprawdę dobre i skuteczne, podpowiadamy kilka „pewniaków”, które są absolutnym „must have” praktycznie każdej, nie tylko domowej siłowni.

PIŁKA GIMNASTYCZNA

Duża piłka gimnastyczna to doskonałe rozwiązanie w przypadku treningu typu PILATES. Korzystając z piłki gimnastycznej znakomicie wyćwiczysz mięśnie brzucha oraz rozciągniesz mięśnie grzbietu, do tego wysmuklisz sylwetkę i wzmocnisz uda.

GUMA TRENINGOWA I SKAKANKA

Co łączy gumę (taśmę) i skakankę? Między innymi to, że nie zajmują dużo miejsca w chwilach poza treningami. Poza tym skakanka to znakomity sposób na szybkie spalanie kalorii, natomiast guma to możliwość prostego, a jednocześnie niezwykle efektywnego wzmacnia i rozciągania praktycznie wszystkich partii mięśni.

ROWER I BIEŻNIA

Sprzęt do siłowni w postaci rowerka stacjonarnego lub bieżni to sposób na intensywny trening kardio nawet w niepogodę. Takie rozwiązanie to przede wszystkim skuteczne spalanie kalorii.

STEPPER

Jeśli marzysz o jędrnych, uniesionych pośladkach i wyćwiczonych udach postaw na stepper. Ćwicząc w ten sposób aktywizujesz mięsnie, które pracują intensywniej np. podczas wchodzenia po schodach, jednak w sposób zdecydowanie bardziej wygodny.

ZESTAW HANTLI LUB KETTLEBELL

Smukłe lub pięknie wyrzeźbione ramiona? Tutaj nie ma nic lepszego od hantli.

Sprzętu, który pomoże ci w osiągnięciu znakomitych efektów treningowych jest naprawdę sporo, a estetyczny design, nowoczesna konstrukcja i imponująca wręcz różnorodność to jego podstawowe zalety.


Materiał partnera zewnętrznego